Turnaj, ve kterém může výběr postoupit až do celosvětového finále, hrají v letošním roce hráči ročníku narození 2000. Výběr OFS Klatovy pro tento ročník byl nově sestavován. Na hřiště do Klatov Pod Hůrkou byly pozvány přes tři desítky hráčů, z kterých následně trojice trenérů Fremut, Marek a Mazanec vybrala čtrnáct hráčů s aktuálně nejlepší formou.

Výběr OFS Klatovy sehrál první turnaj na hřišti v Přešticích a obsadil v konkurenci pěti mužstev třetí místo.

V prvních dvou utkáních se kluci na hřišti hodně hledali. Bylo vidět, že každý hraje v jiném mateřském týmu. I přes trochu zmatku byli ale v prvním utkání lepším týmem než soupeř OFS Tachov. V úvodu zahodili několik šancí včetně pokutového kopu. Tachov v závěru přidal a po chybě brankáře se ujal vedení. Po obdržené brance se již fotbalisté z Pošumaví nedokázali dostat do hry, ohrozit soupeřovu branku a upravit výsledek utkání.

Druhé utkání proti OFS Plzeň–město fotbalosté klatovského výběru hráli v útlumu a soupeř jim povedenými střelami vsítil dvě branky.

V dalších utkáních již kluci z pošumavského výběru kontrolovali míč, měli více ze hry a výsledek utkání byl otázkou počtu vstřelených branek soupeři. Jediným utkáním, v kterém byla hra více vyrovnaná, bylo měření sil s týmem OFS Plzeň – jih. Ale štěstí se přiklonilo na stranu OFS Klatovy, který jedním gólem dokázal utkání vyhrát.

Pořadí turnaje v Přešticích:

1. OFS Tachov (18 bodů), 2. OFS Plzeň–město (13), 3. OFS Klatovy (12), 4. OFS Plzeň–jih (6), 5. OFS Domažlice (5), 6. OFS Rokycany 5, OFS Plzeň–sever (0).

Sestava OFS Klatovy

TJ Sušice - Svoboda Florián, Srbek Matěj, Hanč Petr.

SKP Okula Nýrsko - Brož Michael, Bastl Martin, Mašek Zbyněk, Pavlík Jakub, Vacek Adam.

SK Klatovy 1898 - Valeš Ondřej, Valečka Václav, Berka Petr, Skhlyarskyy Bohdan.

FK Svéradice - Hájek Marek.

Sokol Měčín - Žižka Michal.

Trenéři: Fremut Ludvík, Marek Václav. Vedoucí: Zahradník Václav.

Do 2. kola, které bude odehráno v dubnu příštího roku v Klatovech, vstoupí výběr OFS Klatovy ze 3. místa. K ambicím výběru z Pošumaví trenér Ludvík Fremut uvedl: „Pokud chceme pomýšlet na další účinkování, a to zaručuje pouze postup do národního finále, nás čeká nelehký úkol, smazat manko šesti bodů na neporažený tým v turnaji, výběr OFS Tachov.“ (sed)