Z kádru třiceti hráčů ze všech týmů našeho okresu bylo trojicí trenérů Fremut Ludvík, Juraši Josef a Václav Marek vybráno šestnáct hráčů pro první kolo Danone cupu.

První část se odehrávala ve středu v Sušici za účasti tří týmů. Soupeři našeho týmu byli hráči výběru OFS Domažlice a OFS Tachov.

OFS KLATOVY - OFS DOMAŽLICE 2:1 (0:0). V prvním poločase klatovský výběr jednoduchými kombinacemi jasně přehrával svého soupeře z Domažlicka, ale bohužel bez přesnějšího zakončení. Po přestávce se ujal domažlický výběr vedení z volného přímého kopu a po chybě brankáře, který vyrážel míč jen před sebe, pro soupeře nebyl problém míč uklidit do prázdné branky. Domažlice měly poté ještě jednu příležitost ke skórování. Klatovský výběr přidal na tempu a výsledkem bylo zasloužené vyrovnání na 1:1 Vichrem. Po několika minutách se do pokutového území proháčkoval Motl a upravil na konečných 2:1 pro klatovský výběr. Branky: 26. Vichr, 35. Motl – 23. Psotka.

OFS KLATOVY - OFS TACHOV 2:0 (0:0). Druhý zápas byl jednoznačný už od úvodního hvizdu, jen se čekalo na protržení střelecké smůly klatovského výběru, který nedokázal skórovat ani z metru do prázdné branky. Po změně stran se přece jen střelecky prosadil nejlepší hráč klatovského výběru Motl a na 2:0 zvýšil Svoboda. Branky: 36. Motl , 42. Svoboda.

Výsledek utkání OFS Domažlice - OFS Tachov 2:1 rozhodl o tom, že OFS Klatovy postupuje do krajského finále z prvního místa a přenáší si první tři body za výsledek vzájemného zápasu s OFS Domažlice, který postoupil jako druhý výběr do tohoto finále.

Předseda trenérské komise OFS Václav Zahradník, který mimo to, že působil ve funkci vedoucího týmu pořadatele a celý turnaj ve spolupráci s TJ Sušice organizačně zajišťoval, k výkonu týmu OFS Klatovy řekl: „Turnaj jsme po zvážení avizované předpovědi počasí preventivně přesunuli ze Strážova do Sušice na umělý trávník místního klubu. Našim klukům i trenérům je třeba poděkovat za kvalitní výkony a pogratulovat k vítězství i postupu. V obou zápasech podali kvalitní výkony, a vykročili tak za letošní obhajobou vítězství v krajském finále.“

OFS Klatovy reprezentovali: TJ Klatovy: Milfort David, Pavlík Kryštof; SK Strážov: Soušek Luděk; Chanos Chanovice: Šlajs Karel, Přibil Karel; SK Svéradice: Klas; SKP Okula Nýrsko: Kaas Václav, Idlbek Roman, Čanecký Jan, Svoboda Václav, Kubečka Josef; TJ Sušice: Motl Jiří, Pojar Jakub, Vichr Tomáš, ,Pavelec Daniel, Hubáček Patrik. Trenéři: Marek Václav (Klatovy) a Juraši Josef (Nýrsko). Rozhodčí: Veverka Jan, Abrahám Josef a Kulík Vladimír.

Hlavní trenér výběru Ludvík Fremut, který se nakonec nemohl ze studijních důvodů turnaje v Sušici zúčastnit, k jeho průběhu uvedl: „První kolo tohoto turnaje jsme zvládli na výbornou, oba soupeře jsme porazili a zajistili si postup do dalšího jarního kola. Postup by měl všechny hráče širšího výběru motivovat k poctivé práci v klubech, abychom mohli do týmu zařadit pro příští akci i ty, kteří se do nominace v první části nedostali. Vybrat jen šestnáct hráčů pro první kolo bylo velice těžké, všichni přítomní hráči na prvním srazu odvedli poctivou práci a předvedli, že fotbal hrát umí.“

Miroslav Sedlmaier