Mladí fotbalisté FK Horažďovice v kategorii do deseti let se v jihočeském Táboře zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje O pohár města Tábor.

Fotbalového setkání nadějí nejpopulárnější kolektivní hry světa se zúčastnilo celkem šestnáct týmů, mezi nimi i několik přípravek ligových týmů, jako jsou Mladá Boleslav, Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha nebo Viktoria Plzeň.

Horažďovice se v čtyřčlenné základní skupině utkaly s Mladou Boleslaví, Jihočeskou fotbalovou akademií (JFA) a sedlčanským Tatranem.

Na úvod čekal na horažďovické mladíky vskutku těžký oříšek, a sice loňský vítěz Ondrášovka Cupu z Mladé Boleslavi. Středočeši v zápase potvrdili své nesporné kvality a zvítězili jednoznačně 6:0.

Ve druhém utkání si ale družstvo z Klatovska náramně spravilo chuť. Sedlčany, tým z města hermelínů, porazilo hladce 6:1. V posledním zápase s Jihočeskou fotbalovou akademií se rozhodovalo o postupujícím mezi nejlepších osm týmů. Utkání skončilo remízou 4:4. Skupinu vyhrála Mladá Boleslav, Horažďovice získaly stejně bodů jako Jihočeská akademie, ale kvůli nižšímu počtu vstřelených branek postoupila do skupiny o titul JFA. Na mladé Západočechy tak po třetím místě v základní fázi turnaje čekala „pouze“ skupina o konečné 9. až 16. místo.

V ní nejprve porazili Kolín 3:2 a následně také Viktorii Žižkov vysoko 8:2. O konečné deváté místo se Horažďovičtí utkali opět se Sedlčany a znovu vysoko zvítězili, tentokrát 5:1. „Měli jsme možnost konfrontace s těmi nejlepšími a nasbírat potřebné zkušenosti. Na silně obsazeném turnaji v Táboře jsme určitě ostudu neudělali,“ řekl trenér horažďovické přípravky Josef Korbel.

„V Táboře jsme prohráli pouze jednou, ale systém turnaje je neúprosný, a tak naše počínání stačilo pouze na deváté místo. Nicméně v konkurenci týmů jako Táborsko, Brno, Pardubice, Viktorka Plzeň nebo Jihlava, jsme určitě obstáli a nasbírali mnoho poznatků. Děti předvedly velmi pěkné výkony a zaslouží velkou pochvalu,“ dodal spokojeně.

Konečné umístění: 1. Táborsko, 2. Brno, 3. Mladá Boleslav, 4. České Budějovice, 5. Trnava, 6. Bohemians Praha, 7. Jihočeská fotbalová akademie (JFA), 8. Písek, 9. FK Horažďovice, 10. Sedlčany, 11. Viktoria Žižkov, 12. Pardubice, 13. Viktoria Plzeň, 14. Jihlava, 15. Kolín, 16. Nové Město nad Metují.