Situace na bojišti se mění každým okamžikem, říkal už Napoleon Bonaparte.

Své by o tom mohli vyprávět také fotbalisté Sušice, kteří během několika málo uplynulých dnů dvakrát sestoupili z divize a dvakrát do ní zpátky postoupili. Tentokrát už snad definitivně.

„Je to tak, Sušičtí si v příští sezoně zahrají divizi, což je důsledek rozhodnutí Kolína. Vítěz České fotbalové ligy nejdříve možnost hrát druhou nejvyšší soutěž, Fotbalovou národní ligu, odmítl, ale nakonec nabídku přece jen akceptoval," potvrdil v úterý Deníku Martin Drobný, místopředseda Řídící komise FAČR pro Čechy a zároveň předseda Sportovně-technické komise.

Postup Kolína do druhé nejvyšší soutěže má vliv i na složení nižších soutěží. Na uvolněné místo v České fotbalové lize se vrací Vyšehrad a jeho místo v divizi zaujme už zmíněná Sušice.

„Jsme rádi, že zůstáváme v divizi. Je to soutěž, ve které náš mladý tým může dál získávat cenné zkušenosti a fotbalově růst," uvedl sušický sekretář Vratislav Krulich.

„Mužstvo na jaře prokázalo vzrůstající výkonnost a s výjimkou předních celků Písku či Benešova sehrálo s ostatními vyrovnané partie," dodal Krulich.

Sušice tak účastí v divizi uvolnila své místo v přeboru Plzeňského kraje. „To zaujme Holýšov, který sice prohrál baráž s Černicemi, ale v podstatě do ní neměl jít, takže v soutěži zůstává. To se však netýká Stodu, který po prohrané baráži přebor opouští společně s přímo sestupující trojicí Luby, Nepomuk, Příkosice," uvedl Martin Drobný, který je současně i předsedou STK Plzeňského krajského fotbalového svazu (PKFS).

Radost z postupu Kolína do Fotbalové národní ligy mají i v Křimicích. Plzeňský klub sice prohrál barážový souboj o I. A třídu s Pačejovem, ale stejně jako Holýšov neměl baráž hrát, a tak v soutěži zůstává.

To platí i o Chrástu, který i nadále bude hrát I. B třídu, i když v baráži podlehl Merklínu.

„Vítězové všech barážových zápasů samozřejmě vybojovanou soutěž budou hrát," dodal Drobný.

Losovací aktiv všech soutěží PKFS se bude konat v pátek 27. června v kulturním zařízení v Šeříkové ulici v Plzni na Slovanech od 16.30 hodin.  (vac, ki)