A vědí to i fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří vinou chybného rozhodnutí asistenta rozhodčího přišli o vítězství v ukání proti Slovácku. Kolářův regulérní gól sudí neuznali a Plzeň jela domů jen s jedním bodem za remízu 2:2.

Křivda, s kterou se museli svěřenci trenéra Vrby vyrovnat, je teď totiž pro lídra ligy velkou motivací před veledůležitým sobotním duelem s pražskou Spartou.

„Tohle všechno bude v sobotu naše mužstvo motivovat. Ani byste možná nevěřili, jak moc. Já si jen přeji, abychom v sobotu ukázali svoji sílu. A věřím, že zápas bude veden férově,“ přeje si trenér Viktorie Pavel Vrba.

Chyba asistenta rozhodčího byla podle kouče Plzně Vrby jednoznačná. „Ve fotbale jsou chyby, které jsou jasné, a chyby, o kterých se dá diskutovat. V utkání se Slováckem to byla jasná chyba. Musí to ale řešit kompetentní lidé. Já jsem trenér, tohle mě nepřísluší. Mým úkolem je co nejlépe připravit mužstvo na zápas,“ zdůraznil trenér Plzně.

Vymyšlený ofsajd, kterým rozhodčí připravili fotbalisty Viktorie o vítězství a cenné body, nenechala chladným ani generálního manažera FC Viktorie Plzeň Adolfa Šádka.

„Když jsem to viděl, bylo mi hrozně. Tohle nebyl nějaký sporný milimetrový ofsajd, ale téměř dvoumetrový pytel. ofsajd. Tohle by nemohl odmávat ani nevidomý,“ prohlásil Adolf Šádek.

„Byla to jasná chyba, kterou si neumíme vysvětlit. Omluva pana předsedy komise rozhodčích, že chybné rozhodnutí pomezního bylo zapříčiněno jeho špatným postavením, pro nás není dostačující,“ uvedl včera generální manažer Viktorie.

Postřeh k situaci při gólu Koláře přidal ještě trenér Vrba. „Před ligou jsem viděl záběry v televizi, jak sudí v rámci testů v Nymburce běhali po lajně a říkalo se přitom, jak výborný budou mít pohyb. Tak mě potom ale mrzí, že v zápase proti Slovácku ho neměli,“ zalitoval plzeňský trenér.

Viktorii neuznali rozhodčí v této sezoně už druhý regulérní gól, dokonce ve dvou po sobě následujích utkáních na hřištích soupeřů. Poprvé se tak stalo v zápase 17. kola v Praze proti Bohemians 1905, kdy nebyl Plzni uznán vyrovnávací gól obránce Brezinského.

Trenér a vedení západočeského klubu ale odmítají, že by se lídr Gambrinus ligy měl stát obětí ´spiknutí´. „Do souvislosti, že hrajeme o titul, se to snažíme nedávat,“ uvedl Adolf Šádek.

Celý klub si je ale vědom důležitosti sobotního utkání. Trenér Vrba zavedl zpřísněný režim kolem přípravy týmu. Od středy jsou všechny tréninky uzavřené, úterý bylo posledním dnem, kdy se novináři mohli setkat s hráči. „Chceme mužstvu zajistit maximální klid pro přípravu na sobotní zápas,“ vysvětlil opatření kouč Plzně.