Po brzké trefě důrazného Dominika Novotného sice vedli, ale po obrátce už na trávníku vládli hosté. Alespoň gólově ano. Dvě branky vstřelil střídající Jan Sus, jednou se trefili Viktor Hýsek a Jan Olinger. V domácích barvách prostřelil říčanského brankáře ještě Jan Bureš. „Pokud nedokážeme proměňovat své brankové příležitosti a naopak budeme soupeři takto lacině nabízet obrovské tutovky ke skórování, tak bude každá naše prohra zasloužená," říkal trenér áčka fotbalové Jesenice Pavel Zdanovec.

Fotbalisté dorosteneckého týmu jesenické Slavie jsou na jaře zatím stoprocentní, tentokrát porazili Bohutín & Podlesí.
Dorostenci se vezou na vítězné vlně. Škrabal: Ale náš výkon mě stále nenaplňuje

A měl pravdu. Jeho družina si ve šlágru 19. kola vytvořila celou řadu slibných příležitostí, ale proměnila pouze dvě. Říčanům naopak po hříchu nabízela hodně okének v obraně, které silný soupeř bez milosti dokázal potrestat. „Je pravda, že naše celá obranná činnost nefunguje jako na podzim. Vnímám pokles formy u některých hráčů a vede mě to k myšlenkám na určité personální změny v základní sestavě," připustil kouč slávistů Pavel Zdanovec.

Jeho tým po porážce opustil první místo tabulky, na které naopak poskočily právě Říčany. Šanci na reparát ale Jeseničtí mají už v neděli, kdy se od 12.30 hodin představí na půdě Miřetic. „Jistě by nám pomohlo pár výher po pohodovém průběhu zápasu. Což se ale v příštím utkání v Miřeticích moc očekávat nedá," odpověděl Zdanovec na otázku, jak se z porážky proti Říčanům rychle oklepat a vrátit se zpátky do podzimní formy. Inu, nezbývá než doufat v návrat ztracené formy nejen některých jedinců ale vlastně celého týmu.

I. B třída Středočeského kraje, skupina D, 19. kolo: SK Slavia Jesenice (na snímku fotbalisté v bílých dresech) - FK Říčany 2:4 (1:0).
OBRAZEM: Souboj dvou nejlepších týmů soutěže ovládly Říčany, podívejte se