„Jsem rád, že jsme neinkasovali, že jsme vyhráli a trefil se hrotový útočník. V první půli byl výkon z naší strany dobrý, ve druhé to byl spíš boj,“ zhodnotil utkání plzeňský kouč Michal Bílek.

Viktoriáni byli po většinu utkání lepším celkem a jen díky brankáři Šamovi neskončil duel vyšší rozdílem. Nakonec se prosadil jen Beauguel, když uklidil do sítě skvělý centr Joela Kayamby v 18. minutě – 1:0.

Viktoria Plzeň - Arsenal Tula 1:0.Pavel Bucha v zápase s Tulou.Zdroj: FCVP/Marek Kratochvíl

Aktivní konžský záložník byl potom i u další šance, ale po přihrávce Buchy narazil na připraveného brankáře Tuly. Zajímavý pokus v první půli předvedl také Mosquera, jenž nůžkami ze strany poslal balon vedle branky.

Ve druhé půli měl další dobrou možnost Beauguel, gólman Šamov byl opět připraven. V 72. minutě připravil francouzský útočník šanci pro Kopice, který hlavičkoval těsně vedle brány.

Hosté mohli vyrovnat deset minut před koncem, ale Hruška zneškodnil velkou šanci Markova a poté i střelecký pokus Tkačeva. A tak viktoriáni vyhráli nejtěsnějším výsledkem 1:0.

„Úvodní sestava by mohla vyběhnout i za týden,“ prozradil kouč Viktorie. „S Tulou odvedli solidní výkon. Dobře jsme drželi míč a kombinovali, byli jsme nebezpeční. I dozadu to byl poctivý výkon,“ popisoval Michal Bílek.

Zdroj: Youtube

„Ale ještě uvidíme, jak bude tým vypadat v příštím týdnu. A hlavně jaký bude zdravotní stav hráčů,“ připomněl plzeňský kouč, že jeho tým kosí od začátku přípravy zranění. Tak si pochvaloval pobyt v Rakousku.

„Měli jsme tady výborné podmínky. Bylo i štěstí na počasí, sehráli jsme tři těžké zápasy, takže můžu být spokojený,“ doplnil trenér Bílek.

Viktoria Plzeň - Arsenal Tula 1:0.John Mosquera v zápase proti Arsenalu Tula.Zdroj: FCVP/Marek Kratochvíl

Ihned po zápase se vrátili do Plzně, kde mají v pátek další trénink a pak je čeká volný víkend. A po něm už se budou chystat na ostrý start sezony. Ve čtvrtek 22. července hrají od 19 hodin v Doosan Areně úvodní zápas 2. předkola Konferenční ligy UEFA s běloruským Dynamem Brest.

Hned v neděli pak vstoupí do FORTUNA:LIGY domácím zápasem s Mladou Boleslaví, ten má výkop v 16.00.

Viktoria Plzeň – Arsenal Tula 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 18. Beauguel.
Rozhodčí: Pribylla – Baysan, Simic. Diváci: 60.
Viktoria Plzeň: Hruška – Hybš (77. Řezník), Brabec, Kaša, Falta – Ndiaye (88. Janošek), Bucha (81. Káčer), Šulc (81. Pachlopník) – Kayamba (69. Hlavatý), Beauguel (81. Matějka), Mosquera (61. Kopic).
Arsenal Tula: Šamov – Sokol, Novoseltěv, Dovbňa (70. Tkačev) – Björnström (64. Stěpanov), Čaušić, Konstandinov, Chlusevič (46. Suchanov) – E. Kangwa (46. K. Kangwa), Markov, Tudorie (46. Lucenko).