Vyhrát je ale mohli jen nejlepší tři tipaři, kterým byly tyto atraktivní ceny předány zástupci Klatovského deníku a partnera Tip ligy, firmy expert Elektro, v jejíž klatovské prodejně se slavnostní předání uskutečnilo.

Celkovou vítězkou se stala Danuše Vacherlonová z Kolince. Tipařka během 13 jarních kol nahrála 86 bodů a o tři body nakonec porazila své pronásledovatele. Slavnostního předání se však zúčastnit nemohla, a tak její cenu, televizor, za ni převzal její otec Václav Vacherlon, který se v jarní části dostal také na „bednu".

„O tom, že jsem vyhrála jarní Tip ligu, jsem se dozvěděla od táty. Moc jsem to nečekala a radost byla velká, hlavně u mých dětí. Po podzimním druhém místě je tohle super. Jak je to možné, že se mi daří? Máme chytrého dědu, který mi hodně pomáhá a radí. A přesvědčila jsem se, že je dobré ho poslechnout (smích). Lépe se mi ale tipují nižší soutěže. Na podzim určitě budu tipovat znovu. Sice se změní složení v soutěžích, což nemám ráda, ale je to zase nová výzva," řekla Deníku „královna" jarní Tip ligy a dodala, že s cenou je velice spokojená. Jednu televizi přinesl Ježíšek, takže tohle jsou druhé Vánoce.

O celkovém druhém místě a o tom, kdo si odnese tablet, musela rozhodnout celková Supertrefa (součet Supertref ze všech 13 kol). Dva tipaři totiž nahráli 83 bodů – Jindřich Pacner z Lub a Václav Vacherlon z Buršic. Blíže k celkové Supertrefě (490 vstřelených branek) měl tipem 429 blíže Vacherlon.

„Z druhého místa a z tabletu měla asi největší radost dcera Andrea. Začátek soutěže mi moc nevyšel, vítěz prvního kola měl 17 bodů a já pět. Postupně mně ale body naskakovaly a bylo z toho druhé místo. Lépe se mi ale tipuje na podzim, protože to každý hraje sám na sebe. I když jsou v soutěžích nové týmy, člověk už po třetím kole ví, jak jsou na tom. Na jaře, hlavně na konci, to je spíš nepředvídatelná taktika. Jak se mi tipovalo na divizní dvojici Klatovy – Sušice? Jasná jednička pro Klatovy a dvojka pro Sušici, takže celkem dobře. Nejhorší bylo asi tipovat na jaře na Horažďovice. Desetkrát mi to nevyšlo," řekl Vacherlon. Do podzimní Tip ligy prý půjde určitě: „Půjdu si pro televizi. Tu jsem ještě nikdy nevyhrál."

Pacner tipoval 422 gólů. Kvůli tomu, že ve 2. kole zapomněl tip na Supertrefu vyplnit, přišel o druhé místo. Musí se tedy spokojit s celkovým třetím místem a „chytrým" telefonem.

„Ani jsem si to moc nevyčítal, protože po úvodních kolech jsem vůbec nepočítal s tím, že bych se mohl dostat mezi nejlepší tři. Nejhůř se mi tipovala 1. B třída a IV. třída. Musím říct, že Tip ligu hraji už od začátku a zatím nemám žádný konkrétní tým, na který bych opravdu nerad tipoval," uvedl Pacner, který měl z ceny za třetí místo radost se slovy: „S každou cenou musí být člověk spokojený."