Fotbalisté Viktorie Plzeň doma jen remizovali se Slavií Praha 2:2 a v čele Gambrinus ligy mají na druhou Spartu náskok už jen čtyř bodů.
Plzeňané ztratili trestuhodně vyhraný zápas, ještě dvě minuty před koncem totiž vedli 2:0.

Slavia ale dvěma góly v samém závěru připravila šokované Západočechy o vítězství.

Jen dvacet minut dokázala odolávat Slavia kombinační hře Viktorie. Ve 21. minutě prošel obranou Pražanů Petržela a z jeho přihrávky otevřel skóre střelou k tyči Kolář.

Za šest minut jásaly Štruncovy sady podruhé. Rohový kop Petržely prodloužil hlavou Bystroň ke vzdálenější tyči a tam Ševinský opět hlavou překonal Vaniaka. Vzápětí mohl do třetice skórovat Rezek, jeho bomba se však odrazila od tyče.

Slavia se k první vážnější akci dostala až pět minut před přestávkou, ostrou střelu Pospěcha ale Pavlík vyrazil.

První šanci druhé půle měla Viktoria. Míč po rohovém kopu Petržely prodloužil Horváth na Bystroně, ten ale ve výhodné pozici hlavou netrefil branku.
Pražané se postupně vymanili z tlaku Plzně a vytvořili si dvě slibné příležitosti. Pospěchovu střelu ale Pavlík chytil a Kaufman mířil nad branku.

Závěr duelu byl šokem pro Viktorii i více než sedm tisíc diváků.

Nejprve snížil v 88. minutě Kisel a v poslední minutě zápasu vyrovnal z rychlého protiútoku Černý.

„Vést dvě minuty před koncem 2:0 a zápas nakonec skončí remízou, to je pro nás velice nepříjemné. Jsem velice zklamaný,“ přiznal po zápase trenér Viktorie Pavel Vrba.

„Hráče musím pochválit za první poločas, to naše hra snesla nejpřísnější měřítko. Bohužel ve druhé půli jsme v útočné fázi nebyli už tak aktivní, Slavia nás zatlačila. Závěr jsme bohužel nezvládli, obě gólové situace přitom byly řešitelné,“ smutnil Vrba.

Kouč Slavie Michal Petrouš byl spokojen s hrou i s výsledkem. „Viděli jsme nadprůměrný ligový zápas, bohužel pro domácí se smutným koncem. Naši hráči byli odměněni za to, že bojovali do poslední minuty. Bod beru,“ řekl Michal Petrouš.

DOHRÁVKA 25. KOLA:

PLZEŇ – SLAVIA 2:2 (2:0)

Branky: 21. Kolář, 28. Ševinský - 88. Kisel, 90. Černý. Rozhodčí: L. Kovařík - Wilczek, Gallo. ŽK: Limberský, Jiráček - Koreš, Trubila. Diváci: 7140.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Jiráček, Horváth (89. Trapp), Kolář (83. Fillo), Rezek (73. Duriš) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý, Jarolím, Kisel, Hora (46. Vlček), Koreš (83. Milutinovič) - Pospěch. Trenér: Petrouš.