Viktoria udolala Opavu gólem z penalty

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili doma nováčka z Opavy 1:0 a vrátili se do čela tabulky, Jediný gól zápasu vstřelil v 87. minutě Patrik Hrošovský z pokutového kopu.

15.9.2018

Z utkání Viktoria Plzeň –SFC OpavaFoto: FCVP/Martin Skála

V základní sestavě Viktorie se poprvé od svého letního příchodu do Plzně objevil záložník Ekpai, místo distancovaného kapitána Hubníka zaujal vedle Pernici stoperské dvojici Hejda.

Plzeň měla převahu, hrálo se většinou na polovině hostů. Do první velké šance se ale dostala Opava - ve 25. minutě zahrál Zavadil přímý kop za obranu Plzně přímo na hlavu rozběhnutého Kuzmanoviče a Kozáčik vyrazil levou rukou jeho střelu nad břevno.

Vzápětí mohla dát gól Viktoria – Horšovský ideálně uvolnil Ekpaie, který se ze strany řítil na brankáře Šroma, mířil však nad.

Opavský brankář se vyznamenal při přímém kopu Kopice, který obstřelil zeď, ale Šrom v pádu vyrazil míč na roh.

Šest minut před přestávkou se ocitl v obrovské šanci Krmenčík, jenže sám před Šromem pálil nad.

Viktoria i ve druhém poločase pokračovala v obléhání opavské branky.

V 60. minutě Čermáka vystřídal Kolář, který do sestavy Viktorie vrátil po dlouhé pauze zaviněné zraněním.

Tlak Plzně sílil, v 73. minutě vstřelil Krmenčík gól, ale sudí ho po konzultaci s videorozhočím pro ofsajd neuznal. Z pohledu televizních kamer ale bylo zřejmé, že Krmenčík v ofsajdové pozici nebyl.

Téměř deset tisíc diváků v Doosan Areně se gólu přece jen dočkalo. Zapalač zahrál v šestnáctce rukou, sudí Berka nechal situaci přezkoumat videorozhodčím a nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil kapitán Viktorie Hrošovský.

FC Viktoria Plzeň - SFC Opava 1:0 (0:0). Branka: 87. Hrošovský z PK. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vitner. ŽK: Hořava – Puškáč. Juřena. Diváci: 9636.

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Pernica, Hejda, Limberský – Hořava (88. Chorý), Hrošovský – Ekpai (71. Kovařík), Čermák (60. Kolář), Kopic – Krmenčík. Trenér: Vrba.

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina (78. Janetzký) – Jursa, Schaffartzik, Kuzmanovič, Zavadil, Zapalač – Puškáč (74. Juřena), Smola. Trenér: Kopecký.

Hlasy po utkání

Pavel Vrba (trenér Plzně): „Zápas jsme si zkomplikovali sami, zejména v prvním poločase, kdy jsme mohli dvakrát skórovat Ekpaiem a Krmenčíkem, bohužel jsme v koncovce nebyli přesní, oba přestřelili bránu. Ve druhém poločase náš tlak narůstal, zápas ale nakonec rozhodly situace, které ani nechci komentovat. Mám na mysli Krmenčíkův neuznaný gól a penaltu. Když není k dispozici i technika, která to ukáže jasně, tak to nemá význam. Výkon Ekpaie? Předvedl některé zajímavé věci, finální fázi ale měl řešit a větším klidem a přesností. Nemyslím si však, že by zklamal. Po neuznaném gólu Krmenčíka jsem věřil, že zápas rozhodneme. Mužstvo ukázalo charakter, chtělo zvítězit, i když čas rychle běžel a zápas byl pro nás čím dá více komplikovanější.“

Patrik Hrošovský (střelec gólu): „Už dopředu jsem věděl, kam penaltu kopnu. V týdnu jsem penalty trénoval a to mi při zápase pomohlo. Čekání, než sudí po konzultaci s videorozhodčím rozhodl, mě nepřišlo dlouhé, bavil jsem se Limbou (Limberský) a s Koldou (Kolář). Jsem rád, že jsem pokutový kop proměnil a vyhráli jsme. Škoda, že jsme v prvním poločase neproměnili dvě gólové šance, bylo to pak pro nás těžší. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli a body zůstali doma. Pokud chceme bojovat o titul, musíme vyhrávat.“

Ivan Kopecký (trenér Opavy): „Prohrát gólem z penalty pár minut před koncem není nic příjemného. Hráče musím pochválit, jakým způsobem plnili úkoly, které jsme si před zápasem dali. Soupeř měl v první i ve druhé půli herní převahu, ale s tím jsme počítali. Soustředili jsme se na dobrou defenzivu a rychlé brejky. Hráči to odpracovali, máme se od čeho odrazit. Čekají se nás soupeři s jinou kvalitou, proti kterým budeme muset tvořit.“

Autor: Václav Vacek

15.9.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 23 000 Kč Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků MISIČ, PECÁK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MISIČ, PECÁK, časová flexibilita, spolehlivost, zdravotní průkaz (resp. možnost jeho získání), Třísměnný provoz i o sobotách a nedělích., Mzda od 115 Kč/hod. + příplatky, Nabízíme: příspěvek na stravování, zaměstnanecké výhody (pečivo, penzij. připoj.). Pracoviště: Pekárny a cukrárny klatovy, a.s., Za Tratí, č.p. 602, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vladimír Obr, +420 376 344 257. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 10 000 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK / SERVÍRKA ZKRÁCENÝ ÚVAZEK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚVAZEK: PP zkrácený nebo DPP, Nástup: ihned, Pracovní doba: cca 8 - 14:00, Kontakt: Nový Jiří Ing., tel.: 606 649 567. Pracoviště: Ing. jiří nový - restaurace pod hůrkou, Nádražní, č.p. 179, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jiří Nový, +420 606 649 567. Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 15 000 Kč Mechanici a opraváři zemědělských, průmyslových a jiných strojů a zařízení OPRAVÁŘ ZEMĚDĚLSKÝCH STROJŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Pracoviště: Agrospol Malý Bor - Malý Bor, Hradešice, Krátkodobé zaměstnání, agenturní zaměstnání, VÝHODOU: praxe, řidičský průkaz sk. B, Nejprve telefonický kontakt pro sjednání osobní schůzky: Bartoshek Mykola 778 411 577. Pracoviště: Bartoro, s.r.o. - agrospol malý bor, 341 01 Horažďovice. Informace: Mykola Bartoshek, +420 778 411 577. Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 000 Kč Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Vietnamská restaurace. Nutná znalost přípravy vietnamské kuchyně. , Pracoviště: Klostermannovo náměstí 41, Železná Ruda, Kontakt možný osobně na adrese provozovny nebo telefonicky - paní Tran Thi Mui 776 162 885. Pracoviště: Mke s.r.o., Klostermannovo náměstí, č.p. 41, 340 04 Železná Ruda. Informace: THI MUI TRAN, +420 776 162 885.

Kam na Klatovsku za sportem

Fotbalisté Velhartic (na archivním snímku v zelenobílých dresech) vybojovali ve víkendovém duelu s Nýrskem B jen bod. Velké Hydčice (ve žlutém) uspěly v Žihobci těsně 1:0.

Jakub Lösch: Křenický fantom, který pohřbil naděje Ježov

-

Měcholupy přehrály Dlouhou Ves

Klatovsko – Další kolo fotbalového okresního přeboru je za námi.

-

Zruč válí především doma. Róth dostává své pověsti

Plzeňský kraj – Solidní první polovinu podzimní části mají za sebou fotbalisté Zruče, nováčka nejvyšší krajské soutěže.

Viktoria dostala lekci od Jablonce

Jablonec, Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň nezvládli pondělní dohrávku devátého kola FORTUNA:LIGY a v souboji dvou účastníků evropských pohárů podlehli v Jablonci hladce 0:3.

Mýto vyhrálo v Nýrsku. Jiskra B padla

Plzeň - Snový úvod do sezony krajského přeboru potvrdili o víkendu fotbalisté Mýta, kteří v zápase 7. kola udolali domácí Nýrsko poměrem 2:0. Vítězství celku z rokycanského okresu zařídily branky aktivního Holého a střelce Lupáče.