To jsou soupeři, kteří se ve středu postaví fotbalistům FC Viktoria Plzeň. Trenér Západočechů Pavel Vrba proto musel na středu postavit dvě mužstva a doplnit je hráči juniorky.

„Oba zápasy jsou pro nás velmi důležité, síly jsme proto rozložili rovnoměrně s tím, že do Prahy na utkání Tipsport ligy proti Kladnu pojede trochu zkušenější tým. V Norimberku naopak vyzkoušíme dva hráče ze Srbska a Makedonie,“ komentoval rozdělení hráčů kouč Viktorie.

Rozdělit se musí i trenéři. Mužstvo Viktorie proti Norimberku povede asistent trenéra A mužstva Karel Krejčí společně s koučem juniorky Milanem Matejkou, hlavní trenér Pavel Vrba bude od 11.00 hodin dirigovat z lavičky tým ve čtvrtfinále Tipsport ligy proti Kladnu. „Naším cílem je postup do semifinále,“ říká Pavel Vrba.

Pro Norimberk je Viktoria Plzeň v přípravném období už tradičním soupeřem. K prvnímu kontaktu za posledních jedenáct let došlo v roce 1998, kdy Plzeň podlehla 1:3.

O rok později utrpěla za trenéra Petra Uličného porážku 2:6, za Norimberk skóroval i český útočník Pavel Kuka a první zápas v dresu Norimberku sehrál Marek Nikl.

Před dvěma lety se Viktoria dočkala první výhry, ve Weidenu zvítězila 2:1. Zatím poslední vzájemný duel se uskutečnil před rokem, kdy Západočeši podlehli 1:3 a jeden z gólů jim vstřelil český reprezentant Jan Koller, za Viktorii skóroval Petr Trapp.

Duel na tréninkovém stadionu Sportpark Valznerweiher začíná ve 14.00 hodin. Pro zajímavost, vstupné na utkání je šest eur.

Nominace:
Proti Norimberku:
Poštulka, Tocháček – Nový, Hájovský, Lecjaks, Rada, Petržela, Rodrigues, T. Krbeček, Tatanašvili.
Proti Kladnu: Daněk, Houdek – Blažek, Halama, Navrátil, Jiráček, Trapp, Limberský, Horváth, Mlika, Varadi, Dvořák.
Oba týmy budou doplněny hráčim z juniorky, v Norimberku nastoupí i dva hráči z Makedonie a Srbska.