Barcelona přikovala Viktorii od úvodního hvizdu na její polovinu a jeden bleskový nájezd stíhal druhý. Už ve třetí minutě si narazil v šestnáctce Viktorie Alvés míč s Messim a v gólové pozici zblízka přestřelil branku.

Plzeň statečně vzdorovala strojové kombinaci Barcelony a už se zdálo, že drtivý tlak přežije bez pohromy. Po téměř navlas stejné akci jakou předvedli Alvés s Messim však na konci desáté minuty kapitulovala. Tentokrát přihrával Messi a Iniesta překonal brankáře Čecha.

V 27. minutě nebezpečně vystřelil Villa a míč skončil jen těsně vedle levé tyče Čechovy branky. O minutu později přihrál Messimu do šestnáctky Vila a střelu Argentince vyrazil Čech na roh.

Plzeň se na pár minut vymanila z područí Barcelony a podnikla několik odvážných protiútoků. Chyběla jí však finální přihrávka a branku Valdése proto neohrozila.

V závěru první půle si Messi pohrál u levé tyče s Bystroněm, pálil však jen do boční sítě.

V nastaveném čase první části hry stálo při Viktorii štěstí, když Messi trefil z přímého kopu tyč plzeňské branky. Západočeši tak šli do kabin za nadějného stavu 0:1.

V úvodu druhé půle se dlouho hrálo jen na polovině Plzně. Největší šanci měl v 54. minutě Messi, jehož slalom obranou hostů zastavil až gólman Čech.

V šedesáté minutě se vřítil Messi znovu do šestnáctky a tentokrát zakončil průnik mezi obránci střelou do tyče.

Vzápětí měla první velkou příležitost Plzeň, po centru Petržely ale schoval míč v náruči v poslední chvíli před střídajícím Ďurišem gólman Valdés.

Potom se do třetice řítil na branku Plzně Messi, ale Limberský skvělým zákrokem zabránil jistému gólu.

Další nájezd Messiho už skončil gólem. Argentince sice zastavil Limberský, ale odražený poslal do sítě Villa.

FC Barcelona – FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)

Branky: 10. Iniesta, 81. Villa. Rozhodčí: Stavrev – Kirovski, Krstevski (všichni Makedonie). Diváci: 74376.

Barcelona: Valdés – Dani Alvés, Mascherano, Abidal, Adriano – Xavi, Busquets, Iniesta (85. Keita) – Pedro, Messi, Villa (88. Cuenca). Trenér: Guardiola.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (86. Darida), Kolář, Pilař (75. Fillo) – Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.