Ten se domácím vůbec nevyvedl, a když druhé utkání mezi Chanovicemi a Zbůchem bylo pro nezpůsobilý terén odloženo, očekávání zisku prvních jarních bodů týmů z Pošumaví bylo po tomto víkendu odloženo.

Přestože na podzim Horažďovičtí nad Plzeňany na jejich hřišti dokázali zvítězit, byl čtvrtý tým tabulky favoritem nedělního utkání. Rapid má bodů po podzimu na rozdávání, a když získal v tomto zápase další tři, má jich již o osmnáct více než soupeř, který se prakticky porazil sám.

FK Horažďovice - SKP Rapid Plzeň 0:4

Ze zimního spánku domácí probudila hrubá chyba brankáře Charváta. Ten po rohovém kopu hostů nabídl na zlatém podnose šanci Peroutkovi, který do prázdné branky otevřel skóre. Po chybě domácího Prchlíka se individuálně prosadil Hucl a nabídl šanci Čupalkovi ve 35. minutě zvýšit a ten se nemýlil. Vítr z plachet domácím po poločasové snaze o vyrovnání vzal v 56. minutě svojí druhou hrubkou brankář Horažďovic, který míč neudržel, a Novák do prázdné branky zvýšil vedení Rapidu na 3:0. Smutný osud domácích dovršil v 87. minutě po chybě ve středu obrany Hucl a přeloboval Charváta, který musel po čtvrté vyndavat míč ze své branky.

„Je to smutné, když my si vytvoříme jedinou šanci, kterou neproměníme. Na druhé straně v pohodě hrající soupeř si prakticky sám nic nevytvořil, a my mu nabídli čtyři přiležitosti skórovat,“ neskrýval velké zklamání z výkonu domácích vedoucí družstva FK Horažďovice Milan Koželuh.

Rozhodčí: Kopejko. Diváků: 130. ŽK: 1:1. Sestava Horažďovic: Charvát – Stulík, Mirvald, Janouškovec (77. Lavička), Mourek, Šafanda, Pavlík, Jiřík, Cihlář, Jůda, Prchlík (50. Sova).