Tradiční pouťové fotbalové utkání se ve Velharticích hrálo již popatnácté.

SG TJ Arbo Velhartice – Černobílí ďáblové Hitrádia FM Plus 4:3 (2:3)

Do utkání vstoupili lépe Ďáblové, když první branku vstřelila hned v úvodu zápasu Vanda Sovová. Domácí vyrovnali brankou Karla Jarošíka z dorážky, jednobrankový náskok opět na stranu Hitrádia vrátil po individuální akci a střele z pokutového území Pašek. I na druhou branku hostů dokázali Velhartičtí najít odpověd. „Na 2:2 srovnal po pěkné kombinační akci František Petrželka. V poločase ovšem veselejší odcházeli do kabin hosté, když hezkou střelou do šibenice zvýšil na 2:3 Rami Halili,“ popsal závěr prvního poločasu pořadatel akce Jan Volák.

Do druhé půle vstoupili domácí s obměněnou sestavou a dokázali zápas otočit. Na 3:3 vyrovnal Oldřich Vodička a vítězství na stranu domácích strhl v závěru utkání střelou do šibenice opět Jarošík.

„Výborný výkon podal domácí brankář Jiří Vláčil, který má na úspěchu Velhartic lví podíl. Po utkání se konala zdařilá sportovní beseda v místní restauraci a nakonec pouťová discoshow, kterou uspořádalo Hitrádio FM Plus,“ zhodnotil Volák.

Další pouťové fotbalové utkání připravili Velhartičtí na neděli, kdy proti sobě před stovkou diváků nastoupily dva velhartické týmy.

Velhartice východ – Velhartice západ 3:5 (1:2)

„Tým západu tvořili většinou mladší hráči, starší hráči východu se sice snažili, ale nakonec převážila dravost mládí nad zkušeností. Za západ vstřelil tři branky Jan Pavlík, který je novou posilou divizního Kolovče, po jedné Antonovič a Matějka, za mužstvo východu dávali branky Poledník z penalty, Petrželka a Pančocha,“ řekl k zápasu Volák, který nastoupil za Velhartice východ.

Utkání východu se západem bylo premiérou. „Zápas zorganizoval i odřídil jako hlavní rozhodčí Petr Pavlík. Jde o rekreační utkání, ve kterém si zahrají mladí, staří i třeba chalupáři, dělící čárou mezi východem a západem je místní kanalizace. Utkání určitě chceme zopakovat, uvidíme, jestli opět o pouti, nebo třeba na konci fotbalové sezony,“ dodal Volák.