OFS Klatovy po špatných zkušenostech s rozmarem počasí spojeným s jedenáctým kalendářním měsícem nenechává nic náhodě. V praxi osvědčuje svůj model, který spočívá v časném zahájení soutěží v srpnu, a tím je větší předpoklad odehrání všech zápasů na regulérních povrchách hřišť, a tím ušetření dalších investic do jejich údržby.

Do konce podzimních fotbalových soutěží v kraji zbývají ještě odehrát tři kola. Hned v tom nejbližším čeká fotbalové příznivce na hřištích v Pošumaví kromě dvou důležitých zápasů v 1. A třídě série duelů s příchutí derby v 1. B třídě.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, ve 14 hodin.

SOBOTA 5. LISTOPADU

Krajský přebor

Rapid Plzeň - Klatovy. Rapid doma nerad prohrává a Klatovy, které naposledy na Lopatárně uhrály bezbrankovou remízu, zase body z venku nevozí. A plichta by znovu nebyla k zahození.

Bolevec – Horažďovice. Horažďovice z Bolevce body v minulosti příliš nevozily a dvakrát za sebou tam nedaly ani branku. To ale byl jiný kolektiv a ten současný má sílu být daleko úspěšnější. Ale poslední vysoká výhra 5:2 domácích nad Stodem varuje.

1. A třída

Černice - Nýrsko. Černice poslední dvě domácí prohry se Sušicí a Přimdou dokázaly zase kompenzovat následně přivezenými třemi body ze Žákavy a naposledy z Mýta. Sázka na vítěze je těžká.

Luby – Mýto. Start je tradičně na podzim svým divákům hodně dlužný. Hubená domácí bilance v podobě jediné výhry a dvou remíz volá po vylepšení.

1. B třída - skupina B

Losiná - Žichovice. Domácí si již nemohou dovolit podobné klopýtnutí, jakým byla prohra na jejich hřišti s Měčínem. Pokud se chtějí držet ve hře o postup, musí se sousedem z tabulky uspět, ale hosté budou proti.

Mochtín – Hradešice. Hostům se rozhodně na sestupových místech nelíbí a po výhře nad Losinou by chtěli pouze v tabulce stoupat.

Pačejov – Svéradice. Pačejov si musí domácí prostředí hýčkat a z tohoto pohledu nečeká lídra tabulky, na jehož zaváhání čeká další smečka pronásledovatelů, lehký úkol.

Okresní přebor mužů

V posledním kole bude chtít lídr tabulky prodloužit domácí úspěšnou sérii, na ostří nožů bude zápas dvou exúčastníků 1. B třídy v Hrádku. V Neznašovech by rády domácí Běšiny se otřepaly z prohry v Dlouhé Vsi a pokusily se o úspěšné zakončení letošního roku.

Vrhaveč - Mochtín B, Janovice - Sušice B, Hrádek - Dlouhá Ves, Velký Bor - Železná Ruda, Žihobce - Luby B, Týnec - Velké Hydčice, Běšiny – Nezamyslice (hř. Neznašovy).

III. třída

Zajímavé derby na konec soutěže bude k vidění v Měcholupech, Nalžovské Hory by měly potvrdit poslední úspěšné výsledky na domácím trávníku. Úkolem Hartmanic bude doma přibrzdit rozjetý Veřechov, který v tomto ročníku hraje naposledy venku. Jaro totiž odehraje celé doma.

Měcholupy – Bolešiny, Myslív – Velhartice, Nalžovské Hory - Hory Matky Boží, Hartmanice - Veřechov.

IV. třída

Magnetem bude přímý souboj o první místo v tabulce skupiny B, který se hraje v Kvaseticích.

Křenice - Dlažov, Ježovy - Železná Ruda B, Milčice - Nalžovské Hory B, Soběšice - Svéradice B, Kvasetice - Kašperské Hory.

NEDĚLE 6. LISTOPADU

1. A třída

Sušice – Žákava. Zvládnout doma utkání nyní se Žákavou, udržet tým naladěný na vítěznou notu v Přimdě a v posledním podzimním kole porazit Mýto. Tak velice zjednodušeně vypadá závěr podzimní části pro Sušici, která je po odehrání 12. kola na čele tabulky.

1. B třída - skupina B

Chanovice - Měčín. Chanos má za sebou vydařené derby ve Svéradicích, kde mu k úplné spokojenosti chyběl jen lepší výsledek ve střelbě penalt. Doma však zatím pevně drží svoji neporazitelnost a z tohoto pohledu nečeká Měčín nic lehkého.

Strážov - Spálené Poříčí. Zápas jako řemen, ve kterém jde hostům o čelo tabulky. Domácí se sami dostali do svízelné situace, kdy se musí v posledních třech kolech vymotat ze spodních pater tabulky. Rozlosování ale hovoří proti nim a bude zajímavé, jak se s tímto problémem vypořádají.

Štěnovice - Švihov. Devět bodů za sebou vrátilo hosty do lepší společnosti, než tomu bylo ve spodních patrech tabulky. Ve Štěnovicích budou mít proti sobě ale nováčkovskou euforii, na kterou dosud dokázala najít lék pouze jednogólovou výhrou Losiná.

III. třída

Na Horaždovicku to nebudou mít lehké týmy, které tam přijíždí z Klatovska. Lídr tabulky se příliš asi nehodlá doma párat se Sokolem Neznašovy, Malý Bor má reálnou šanci přiblížit se k druhému postupovému místu a Hradešice B budou chtít uspět se sousedem z tabulky, který přijede z Bezděkova.

Horažďovice B – Neznašovy, Malý Bor - Strážov B, Hradešice B - Bezděkov.

IV. třída

Ani jediný zápas z nabídky IV. třídy nemusí být nezajímavý.

Klatovy B - Měcholupy B, Janovice B - Vrhaveč B, Bolešiny B - Bezděkov B, Měčín B - Dešenice.
Kolinec - Plánice, Pačejov B - Žihobce B, Zavlekov - Hrádek B. (sed)