Oba zástupci Pošumaví v dalším víkendovém kole fotbalového přeboru Plzeňského kraje mužů plně bodovali a přitom neinkasovali ani jeden gól. A oba doma. Chanovice porazily Přeštice a Horažďovice nadělily Staňkovu bůra.

Chanovice – Přeštice 2:0
Horažďovice – Staňkov 5:0

„Jsem maximálně spokojený. Chtěli jsme potvrdit bod zvenčí a to se nám povedlo. Byli jsme lepší, i když nelze přeštickému soupeři upřít bojovnost a zaslouženě jsme vyhráli, vítězství mohlo být i vyšší, ale některé finální přihrávky jsme neřešili nejlépe,“ uvedl trenér Chanosu Chanovice Karel Krejčí, kterého potěšila skvělá nálada v kabině po utkání.

„Za to jsem moc rád, potěšila mne společná radost hráčů v kabině. Tahle dobrá parta kluků potřebovala nějakou injekci, která by je motivovala do dalších bitev. Věřím, že výhra všechny povzbudí,“ uvedl Krejčí, který měl poprvé letos k dispozici kompletní hráčský kádr.

Spokojenost s výsledkem panovala také v Horažďovicích. „Ale s námi předvedenou hrou už tak spokojený nejsem. Pořád nám to skřípe především v obraně,“ kritizoval lodivod FK Horažďovice Lubomír Vašica.

„Ale zaplať Bůh za všechny body, vždyť teď jich bylo v sázce šest. I když musím říci, že pro Staňkovské je výsledek až příliš krutý. Do stavu 2:0 pro nás nám byli velmi vyrovnaným soupeřem. Ovšem pak je zlomila námi proměněná penalta, kterou sudí nařídil za faul na Janouškovce. Poté už Staňkov zcela rezignoval,“ ohlédl se za nedělním utkáním Vašica.

Trenér fotbalistů Horažďovic věří, že se konečně jeho kanonýři probudili a střelecky se prosadili, a i čisté brankové konto jeho svěřence pořádně nakopne.
„Vítězství přišlo včas. Potřebovali jsme nakopnou do dalších těžkých bojů. Jen doufám, že se touhle výhrou nenecháme ukolébat,“ dodal Luboš Vašica.