Jedna z forem finální herní přípravy se nabízí v Sušici. Obdobně jako v uplynulých letech tam pořádá tamní fotbalový klub pro týmy dospělých v zimním přípravném období dva turnaje.

Pro družstva s výkonností krajský přebor, I. A třída nebo I. B třída to bude 4. ročník turnaje „O pohár starosty města Sušice", pro celky s nižší výkonností se připravuje 1. ročník zimního turnaje EL-WEST Reality Sušice.

„V prvním turnaji předpokládáme, že každý z účastníků by sehrál minimálně pět utkání, u druhého turnaje utkání čtyři. Programy zápasů budou koncipovány tak, že u prvého turnaje se uskuteční zahajovací utkání v poslední dekádě měsíce ledna a závěrečná utkání se odehrají do konce února. Druhý turnaj bude zahájen 23. února 2013 a skončí týden před zahájením jarní části mistrovských soutěží okresu Klatovy," popsal představu obou turnajů předseda fotbalového klubu TJ Sušice Vratislav Krulich.

Podle jeho slov budou veškerá utkání znovu sehrána na umělé trávě III. generace na stadionu v Sušici. Hracími dny budou soboty nebo neděle (jiné termíny jen po dohodě s pořadateli a soupeřem). Startovné podle vyjádření organizátorů zůstává v relaci předchozích ročníků. U prvního turnaje se bude pohybovat v rozmezí 8 000 až 10 000 Kč (cena bude stanovena v závislosti na počtu odehraných utkání). U druhého turnaje by se cena měla pohybovat okolo 6 500 Kč.

Zájemci o účast v některém z turnajů se mohou přihlásit nejpozději do 18. listopadu na tyto uvedené adresy, kde získají popřípadě i další informace: Vratislav Krulich, tel. číslo 724 114 508 e-mail vkrulich@centrum.cz neho Jan Staněk, telefonní číslo 606 751 639, e-mail susicefotbal@centrum.cz.

Miroslav Sedlmaier