Slavnostní otevření tolik očekávaného a pro kluby potřebného nového hřiště s umělým povrchem se konalo v Sušici.

Hřiště třetí generace bylo vybudováno v areálu stadionu TJ Sušice. Po přestřižení pásky předal fotbalistům hřiště starosta Sušice Petr Mottl.
Na počest slavnostního otevření si pozvali sušičtí fotbalisté k přátelskému zápasu mezi družstva FC Victorie Plzeň. Nejdřív si s ligovými žáky z Plzně změřili síly domácí naděje a také muži sehráli utkání s FC Victoria Plzeň B.

„O vybudování nového moderního hřiště sní již generace sušických fotbalistů a teď můžeme být hrdí, že se to v tomto krásném areálu podařilo,“ uvedl starosta Sušice Petr Mottl. „O hřiště se nejvíc zasloužila tělovýchovná jednota, jejíž vedení už delší dobu výstavbu hřiště prosazovalo, a město samozřejmě přispělo svým podílem,“ dodal.

„V Sušici působí v současnosti devět mládežnických družstev. Vybudováním nového UMT se vyřešila situace hlavně s tréninky mladých fotbalistů. Tréninkové i hlavní hřiště byly značně přetíženy a hlavně v zimním období při trénincích hrozila zranění hráčů. Kvůli počasí se mnohdy nemohlo trénovat, přerušovaly se tréninky,“ řekl předseda TJ Sušice Josef Farták. „Umělý trávník třetí generace by měl všechno toto odbourat a měl by zaručit trvalé a bezpečné trénování hlavně těch mládežnických družstev. Výstavba tohoto nového hřiště stála zhruba 15 milionů a podařilo se nám získat většinu investicí ze státního rozpočtu,“ informoval Farták.

„Výstavba hřiště je vlastně završení modernizace celého areálu. Před léty se zde zrekonstruovala na atletickém stadionu běžecká dráha, kdy v současné době máme čtyřistametrovou šestidráhu s umělým povrchem. Dále se udělala i rekonstrukce tenisových kurtů. Takovou třešničkou na dortu bude letos v létě přes prázdniny výstavba umělého osvětlení. To by mělo posloužit k tomu, aby se dalo trénovat i v zimě, kdy je brzy tma,“ dodal.