V Pošumaví zavládl smutek

Klatovsko – Fotbalisté Klatov, Chanovic i Horažďovic hráli doma, ale nikdo z nich nezískal ani bod.

30.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Kojan

V krajském fotbalovém přeboru se představili na domácích hřištích všichni tři zástupci Pošumaví. Klatovští diváci, kteří přišli po slibných výsledcích a zejména po cenné výhře ve Stříbře, se bodů nedočkali. Obdobně dopadli i fotbalisté Chanosu Chanovice. Aby skončil tento fotbalový víkend propadákem, tak korunu všemu daly Horažďovice v nedělním duelu s lídrem tabulky. S favoritem neuspěly a jejich trenér Lubomír Vašica byl z výkonu svých svěřenců rozčarován a omluvil se divákům za jejich velmi špatný výkon.

Chanos Chanovice – Baník Stříbro 1:2. Hosté hráli vyloženě na brejky, a ty jim vycházely. Chanovice byly aktivnější, ale jejich kombinace končily většinou na dobré obraně Stříbra nebo je spolehlivě vykryl gólman Cipra. Ve 21. minutě zahrával chanovický Beránek roh, který po lehké teči hostujících hráčů prošel až do branky. Ale domácí se neradovali dlouho. Jejich obrana si už poněkolikáté nedokázala poradit s rychlými brejky hostů a ve 25. minutě celkem snadno prošel až před Jarolíma Florus a střelou po zemi vyrovnal. Domácí znervózněli, Stříbro toho využívalo a korunovalo svoji útočnou hru ve 36. minutě, kdy znovu po chybě obrany se zmocnil míče Jareš a ze strany prostřelil Jarolíma.

Poločas: 1:2. Branky: 21. Beránek - 25. Florus, 36. Jareš. Rozhodčí: Křen. Diváků: 100. ŽK: 2:3.

Klatovy – Holýšov 1:2. První jarní utkání na domácím hřišti nevyšlo Klatovům podle jejich představ. V prvním poločase soupeř jejich pasivitu potrestal ve 34. minutě. Ve 45. minutě domácí vyrovnali, prosadil se Zedník. Po změně stran největší šance Klatov spálili Toman, když z dobré pozice pouze lehkou střelou trefil připraveného brankáře, a následně P. Hovorka, který pálil míč do ležícího obránce. Hosté udeřili v 78. minutě, a rozhodli tím celé utkání. Ve skrumáži po standardní situaci doklepli míč do domácí branky z bezprostřední blízkosti. Ke konci zápasu přišla po sérii žlutých karet na řadu červená a Klatovy šly deset minut před koncem do početního oslabení. Dařilo se jim sice držet soupeře pod tlakem, ale množství nepřesností ve finálních přihrávkách ukončil závěrečný hvizd rozhodčího.

Poločas: 1:1. Branky: 45. Zedník – 34. Schamberger, 79. Trhlík. Rozhodčí: Urban. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (80. Frous). Diváků: 135. Sestava Klatov: Herman – Bouberle, Homolka, Vítovec, Steinberger – J. Matějka, Mészáros, P. Hovorka, Toman – Zedník, V. Hovorka (střídali: Frous, D. Matějka, Kašpar).

Horažďovice – Chrást 0:3. Prvních dvacet minut byl zápas vyrovnaný, Chrást čekal, co Horažďovice vymyslí. Ale potom domácí začali kupit chyby v rozehrávce a vůbec se nedokázali dostat do šancí. Hosté postupně přebrali iniciativu. Po dvou nevyužitých stoprocentních šancích se prosadil po kombinační akci Sadílek a dostal Chrást do vedení. V druhé půli přišla hrubka domácího gólmana Kozlíka, který si střelu z 25 metrů z úhlu srazil do vlastní branky. Tento gól Horažďovice zlomil a zápas jen dohrávaly.

Poločas: 0:1. Branky: 36. Sadílek, 57. Stružka, 89. Kovařík. Rozhodčí: Jambura. ŽK: 1:0. Diváků: 150.

Miroslav Sedlmaier, Jitka Kilbergerová

30.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Management - Management Ředitel 20 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti obchodu VEDOUCÍ OBCHODNÍHO ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: řidičský průkaz sk. B, znalost AJ slovem i písmem, lovecký lístek, ochota pracovat, časová flexibilita, VÝHODOU: znalost NJ, MZDA: od 20 000 Kč + % z obratu (možnost nadstandardního výdělku, až 150 000 Kč měsíčně). Pracoviště: Prolov s.r.o., Vídeňská, č.p. 126, 339 01 Klatovy 1. Informace: Karel Janoušek, +420 734 200 455.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech UKLÍZEČ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: stravenky, 25 dní dovolené, KONTAKT: Ing. Michal Šnebergr - 724 181 624 (pondělí - pátek 9 - 14 hodin), starosta@zeleznaruda.cz, Kontakt osobně možný po telefonické domluvě. Pracoviště: Město železná ruda, Klostermannovo náměstí, č.p. 295, 340 04 Železná Ruda. Informace: Michal Šnebergr, +420 376 361 212.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ASISTENT/KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Vymáhání a odkup pohledávek s.r.o. - klatovy, K Letišti, č.p. 441, 339 01 Klatovy 1. Informace: Jakub Masák, +420 608 608 241.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři PROVOZNÍ ÚDRŽBÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADUJEME: praxi alespoň 3 roky,(zkušenosti v oboru zámečník, opravář zemědělskýchs trojů, údržbář v dílně), zdravotní průkaz (resp. možnost jeho získání), časová flexibilita, spolehlivost, schopnost se učit novým věcem, NABÍZÍME: příspěvek na stravování, zaměstnanecké výhody (pečivo, penzijní připojištění), Mzda: 120 Kč/odpracovanou hodinu + příplatky dle KS, Nástup možný IHNED nebo dle dohody. Pracoviště: Pekárny a cukrárny klatovy, a.s., Za Tratí, č.p. 602, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vladimír Obr, +420 376 344 257.

Čelní střet ve Štěpánovicích.
10

Luby hostí v krajském přeboru Nýrsko

Hrad opět ožije Rabijádou

Rabí – Na již 17. ročník dětského dne na hradě Rabí se soutěžemi a odvážnými disciplínami, Rabijádu, se můžete vydat v sobotu 26. května od 9 do 16 hodin.

Páteční noc otevře kostely

Klatovsko - Podrobný program noci kostelů v pátek 25. května na Klatovsku.

Při hádce pořezal bratr ženy jejího přítele

Klatovy – Hádku muže s přítelkyní, do které se zapojil její bratr, musela řešit v úterý policie v Klatovech.

Kadetky Klatov extraligu nevybojovaly

Klatovy – Posledními třemi zápasy v rámci kvalifikace o extraligu, která se konala v Klatovech od pátku do neděle, zakončily kadetky U17 Basketbalového klubu Klatovy úspěšný ročník 2017/2018.