V Pošumaví zavládl smutek

Klatovsko – Fotbalisté Klatov, Chanovic i Horažďovic hráli doma, ale nikdo z nich nezískal ani bod.

30.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Kojan

V krajském fotbalovém přeboru se představili na domácích hřištích všichni tři zástupci Pošumaví. Klatovští diváci, kteří přišli po slibných výsledcích a zejména po cenné výhře ve Stříbře, se bodů nedočkali. Obdobně dopadli i fotbalisté Chanosu Chanovice. Aby skončil tento fotbalový víkend propadákem, tak korunu všemu daly Horažďovice v nedělním duelu s lídrem tabulky. S favoritem neuspěly a jejich trenér Lubomír Vašica byl z výkonu svých svěřenců rozčarován a omluvil se divákům za jejich velmi špatný výkon.

Chanos Chanovice – Baník Stříbro 1:2. Hosté hráli vyloženě na brejky, a ty jim vycházely. Chanovice byly aktivnější, ale jejich kombinace končily většinou na dobré obraně Stříbra nebo je spolehlivě vykryl gólman Cipra. Ve 21. minutě zahrával chanovický Beránek roh, který po lehké teči hostujících hráčů prošel až do branky. Ale domácí se neradovali dlouho. Jejich obrana si už poněkolikáté nedokázala poradit s rychlými brejky hostů a ve 25. minutě celkem snadno prošel až před Jarolíma Florus a střelou po zemi vyrovnal. Domácí znervózněli, Stříbro toho využívalo a korunovalo svoji útočnou hru ve 36. minutě, kdy znovu po chybě obrany se zmocnil míče Jareš a ze strany prostřelil Jarolíma.

Poločas: 1:2. Branky: 21. Beránek - 25. Florus, 36. Jareš. Rozhodčí: Křen. Diváků: 100. ŽK: 2:3.

Klatovy – Holýšov 1:2. První jarní utkání na domácím hřišti nevyšlo Klatovům podle jejich představ. V prvním poločase soupeř jejich pasivitu potrestal ve 34. minutě. Ve 45. minutě domácí vyrovnali, prosadil se Zedník. Po změně stran největší šance Klatov spálili Toman, když z dobré pozice pouze lehkou střelou trefil připraveného brankáře, a následně P. Hovorka, který pálil míč do ležícího obránce. Hosté udeřili v 78. minutě, a rozhodli tím celé utkání. Ve skrumáži po standardní situaci doklepli míč do domácí branky z bezprostřední blízkosti. Ke konci zápasu přišla po sérii žlutých karet na řadu červená a Klatovy šly deset minut před koncem do početního oslabení. Dařilo se jim sice držet soupeře pod tlakem, ale množství nepřesností ve finálních přihrávkách ukončil závěrečný hvizd rozhodčího.

Poločas: 1:1. Branky: 45. Zedník – 34. Schamberger, 79. Trhlík. Rozhodčí: Urban. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (80. Frous). Diváků: 135. Sestava Klatov: Herman – Bouberle, Homolka, Vítovec, Steinberger – J. Matějka, Mészáros, P. Hovorka, Toman – Zedník, V. Hovorka (střídali: Frous, D. Matějka, Kašpar).

Horažďovice – Chrást 0:3. Prvních dvacet minut byl zápas vyrovnaný, Chrást čekal, co Horažďovice vymyslí. Ale potom domácí začali kupit chyby v rozehrávce a vůbec se nedokázali dostat do šancí. Hosté postupně přebrali iniciativu. Po dvou nevyužitých stoprocentních šancích se prosadil po kombinační akci Sadílek a dostal Chrást do vedení. V druhé půli přišla hrubka domácího gólmana Kozlíka, který si střelu z 25 metrů z úhlu srazil do vlastní branky. Tento gól Horažďovice zlomil a zápas jen dohrávaly.

Poločas: 0:1. Branky: 36. Sadílek, 57. Stružka, 89. Kovařík. Rozhodčí: Jambura. ŽK: 1:0. Diváků: 150.