Běžela 90. minuta, stav zápasu byl 2:3 v neprospěch domácího týmu, když bolešinský Jiří Šmolc upadl ve vápně a sudí Fencl ukázal na značku pokutového kopu. „Velká šance na vyrovnání,“ pomysleli si v tu chvíli borci i fanoušci domácího nováčka.

Jenže ta nakonec nepřišla. Sám Šmolc totiž penaltu odvolal s tím, že se nejednalo o faul, ale jeho vlastní podklouznutí. „Klobouček dolů,“ ocenil kouč Chanovic.

Šestadvacetiletý Šmolc tak předvedl nevídané gesto, které se v dnešní době vidí spíše sporadicky. Férovost a ducha fair play upřednostnil před bodovým úspěchem, který jeho tým i vzhledem k postavení v tabulce moc potřebuje.

Vaše gesto rozplesalo srdce nejednoho fotbalového fanouška. Proč jste tak učinil? Přece jen jste svým rozhodnutím tým nakonec „připravil“ proti druhým Chanovicím o šanci bodovat…

K svému rozhodnutí nemám moc co povědět. Všichni děláme nějaká rozhodnutí, tohle bylo mé. Jen bych se rád omluvil panu Fenclovi (rozhodčí duelu – pozn. autora), pokud jsem mu svým činem způsobil nějaké komplikace. Přeji si a hlavně jemu, aby rozhodčí s takovým citem pro hru nezůstal „jen“ u divizního pískání, budu mu držet palce. Jsem rád, když někdo takový jako on, přijede fouknout fotbal, který hrajeme zejména pro radost.

Nevyčítali vám to spoluhráči po zápase?

V Bolešinách máme naprosto fantastickou partu, takže kluci mé rozhodnutí respektovali, za což jim patří velké poděkování. Jsem vděčný.

Celkově jste favorita trápili a sahali po bodovém zisku. Jaké utkání to bylo?

Utkání mělo od začátku rychlé tempo, soupeř byl ve finální fázi díky větším zkušenostem lepší. Proto získal zasloužené tři body.

V neděli vás čeká další mistrovský zápas. V souboji nováčků změříte síly s domácími Dobřany, které jsou na tom v tabulce podstatně lépe. Co od této bitvy očekáváte?

To nevím, ale v Dobřanech se budeme snažit hrát fotbal, kterým jsme se prezentovali v posledním utkání právě proti Chanovicím. Uvidíme, co zápas nakonec přinese a jak budeme úspěšní.