Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 15 hodin.

Pátek 25. března

KRAJSKÝ PŘEBOR

Rapid Plzeň – Svéradice. Hosté jsou zatím na jaře bodově stoprocentní, nicméně na podzim doma na body s Rapidem nedosáhli. Domácí po remíze s domažlickou rezervou jen těsně prohráli na hřišti horkého favorita na postup v Přešticích a jejich cílem bude získat na svém hřišti Na Lopatárně s nováčkem první jarní vítězství. Rozhodčí: König – Hodek, Žák.

Sobota 26. března

DIVIZE – SKUPINA A

Klatovy – Třeboň. V pořadí šestnáctý vzájemný duel v divizi bude pro Klatovy letos prvním zápasem doma, a tak by se chtěly prezentovat tím nejlepším způsobem – plným bodovým ziskem. Pozvánku svým příznivcům na tento duel poslaly výhrou v minulém kole v krajském derby v Rokycanech. Klatovy na podzim v Třeboni vyhrály, nicméně hosté, kteří jsou v tabulce s devíti body beznadějně poslední, již na jaře získali po remíze v Sedlčanech a domácí výhře s pátou pražskou Admirou čtyři body a nemají v Klatovech co ztratit. Rozhodčí: Štěrba – Štěrba, Talpáš.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Chotíkov – Luby. Luby po dvou zápasech odehraných doma budou hrát letos poprvé na hřišti soupeře a nebudou to mít vůbec lehké. Domácí, kteří stále drží v tabulce čtvrtou příčku, na jaře na body ještě nedosáhli a budou chtít konečně zabrat. Luby svůj podzimní domácí duel s Chotíkovem prohrály 1:3, a tak mají soupeři co vracet. Rozhodčí: Vocelka – Šiška, Doksanský.

1. A TŘÍDA

Žihle – Pačejov (hřiště UMT). Po podzimní vzájemné remíze v Pačejově, kde domácí neuspěli ani na pokutové kopy, je mírným favoritem Žihle. Jejím střelcům po výhře nad Mochtínem 6:4 ale v minulém kole v Nepomuku zvlhl střelecký prach. Naopak Pačejovským se v minulém zápase rozstřílel kanonýr Jaroslav Kubaň, což je pro tábor hostů dobrá zpráva. Rozhodčí: Kafka – Kříž, Schneider.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Losiná – Chanovice. Chanovice budou mít soupeři, který bojuje o záchranu, po podzimní domácí prohře, co vracet. V posledních zápasech na hřištích soupeřů byli Chanovičtí stoprocentně úspěšní, čímž napravovali domácí zbytečné ztráty. Rozhodčí: Krauz.

Chlumčany – Dlouhá Ves. Domácí nevypadali v zimním turnaji v Plzni na Doubravce výsledkově vůbec dobře. Na svém hřišti jsou ale pro každého soupeře tvrdým oříškem a proti Dlouhé Vsi nastupují i vzhledem k výhře v podzimním vzájemném duelu v roli favoritů. Rozhodčí: Liškutín – Kašpar, Ježek.

Měčín – Starý Smolivec. Minulý ročník nebude patřit k těm, který by patřil do výkladních skříní obou týmů. V tomto ročníku jsou oba ale jako vyměnění. V tabulce je dělí čtyři body, domácí jsou po podzimu druzí, hostům, kteří doma s Měčínem prohráli 1:2, patří čtvrté místo. Rozhodčí: Fanfule.

Žákava – Strážov. Při pohledu na vzájemné zápasy za poslední tři ročníky, které jsou ze statistického pohledu naprosto vyrovnané, je těžké hledat favorita. Žákava v nich vyhrála čtyřikrát, naposledy na podzim ve Strážově 4:1, hosté byli úspěšní třikrát. Vyrovnanost obou soupeřů slibuje boj, ve kterém hosté zahajují jarní cestu za záchranou. Rozhodčí: Hudeček.

Merklín – Hrádek. Souboj nováčků na podzim vyhrál Hrádek 4:2 a odstartoval tím svoji spanilou jízdu, která skončila na podzim konečným třetím místem. Domácí nemají bodů na rozdávání a každý, hlavně doma ztracený bod by jim mohl nakonec chybět. Oba týmy nenechaly v přípravě nic náhodě a jdou do prvního jarního klání velmi dobře rozehrané, Hrádek navíc ozdobený výhrou v zimním turnaji v Sušici. Rozhodčí: Šlauf.

OKRESNÍ PŘEBOR

Hartmanice – Bolešiny (14.00, hřiště Bolešiny), Hradešice – Luby B, Nezamyslice – Vrhaveč, Velký Bor – Sušice B, Měcholupy – Běšiny, Janovice – Klatovy B.

III. TŘÍDA

Žihobce – Svéradice B (hřiště Svéradice), Budětice – Plánice (hřiště Rabí), Chudenice – Velké Hydčice.

Neděle 27. března

KRAJSKÝ PŘEBOR

Sušice – Přeštice. Zápas v Sušici bude magnetem kola, neboť se v něm střetnou dva favorité na celkové vítězství v tomto ročníku. Domácí po odchodu kanonýra Kočího a zkušeného Hracha měli z důvodu zranění v prvních dvou kolech problémy se sestavou. Nicméně v minulém kole dokázali odčinit domácí prohru s dosavadním lídrem z Rozvadova a v Domažlicích zvítězili. Do utkání nejdou ani po podzimní remíze v Přešticích v roli favorita, a to by mohla být pro ně výhoda. Zápas řídí zkušený, bývalý dlouholetý ligový „čárový" arbitr Luděk Lhoták. Rozhodčí: Lhoták – Černý, Šálková.

1. A TŘÍDA

Kdyně – Nýrsko. Nýrsko nastupuje na hřišti nováčka z pozice druhého týmu tabulky, který na rozdíl od domácích získal letos již pět bodů, zatímco Kdyně ještě letos nebodovala a na svoji šestou výhru čeká již sedm kol. Rozhodčí: Sladký – Homr, Vocelka.

Košutka Plzeň – Žichovice. Hosté po výhře v prvním jarním duelu v Tachově nad Chodským Újezdem si cestu za záchranou zkomplikovali domácí prohrou s Horní Břízou. Desátá v tabulce Košutka má pouze o tři body více a svoji sbírku bude chtít doma proti Žichovicím rozšířit. Rozhodčí: Doksanský – Kafka, Maroušek.

Horažďovice – Mochtín. Zajímavé derby, které na podzim po brankové přestřelce skončilo výhrou Mochtína 4:3, bude k vidění v Horažďovicích. Hosty před tímto duelem nakopl domácí tříbodový zisk se Sokolem Černice, ale přesto v roli favorita nastupují domácí. Z jejich půltuctové výhry nad Sokolem Křimice v úvodním jarním utkání jde sice strach, ale ani hosté nejsou žádná ořezávátka. Rozhodčí: Pressl – Petrželka, Bína.

OKRESNÍ PŘEBOR

Malý Bor – Kašperské Hory.

III. TŘÍDA

Zavlekov – Železná Ruda, Mochtín B – Velhartice, Bezděkov – Dešenice, Janovice B – Švihov.

Fotbalová mládež

Sobota 26. března

Krajský přebor dorostu: Tachov – Sušice (starší 10.00, mladší 12.15, rozhodčí Rubáš).

Krajská soutěž dorostu A: Mochtín – Nezamyslice (10.00, rozhodčí Koura), Horažďovice – Chodov (10.00, rozhodčí Brůha).

Krajská soutěž žáků: Sušice B – Rapid Plzeň (14.00, hřiště UMT, rozhodčí Petrželková).

Neděle 27. března

Krajský přebor dorostu: Klatovy – Rokycany (starší 10.00, mladší 12.15, rozhodčí Kulhánek).

Krajská soutěž dorostu A: Nalžovské Hory – Staňkov (10.00, rozhodčí Říha), Nýrsko – Horšovský Týn (10.30, rozhodčí Špindlerová).

Krajský přebor žáků: Horšovský Týn – Nýrsko (starší 10.00, mladší 11.45, rozhodčí Štökl), Luby – Tachov (starší 10.00, mladší 11.45, rozhodčí Mazanec), Sušice – Horažďovice (starší 11.00, mladší 12.45, hřiště UMT, rozhodčí Jakš).

Miroslav Sedlmaier