„Prvotní záměry byly skončit do 5. místa, ale vzhledem k tomu, že nás postihla zranění klíčových hráčů a během jara jsme kvůli dešťům neměli optimální hrací plochu, takže tréninková zátěž nebyla taková, jaká měla být, jsme s konečným umístěním spokojeni,“ řekl Sojka.

Spokojen byl i trenér Milan Dejmek, který se na lavičku Klatov vrátil po skončení podzimní části po odvolaném Martinu Lepeškovi. „Až na zápas v Sušici a doma s Krumlovem to výsledkově nebylo špatné. Někdy jsme zápasy vyhráli se štěstím, někdy po kvalitním výkonu, ale celkově si myslím, že jarní část bychom měli hodnotit pozitivně,“ shrnul Dejmek.

Klatovský tým se po celou sezonu potýkal se střeleckou efektivitou. „Ta byla alfou a omegou našeho fungování, protože hru, zejména na venkovních hřištích, kde bylo kvalitní hřiště, jsme měli kombinačně výbornou a byli jsme schopní si i šance vypracovávat, ale jejich proměňování bylo žalostné. Kdybychom proměňovali šance, byli bychom do 5. místa určitě,“ doplnil hodnocení Sojka.

Výsledkově měly Klatovy lepší jarní část sezony, kdy se rychle vzdálily z pásma sestupu a nakonec v posledním kole měly blízko k cílovému 5. místu. „V zimní přípravě pod trenérem Dejmkem hráči nabrali fyzickou kondici, začali si více věřit a byli jsme schopní přehrávat ke konci zápasů i družstva, která byla kvalitativně nad námi. My máme v zimní přípravě problém, že nemáme umělou trávu. O to víc se zaměřujeme na posilování a kondici obecně, takže ono se to projeví, byť ze začátku jara je vidět, že ten balón kluci v zimní přípravě moc na noze neměli,“ našel Sojka důvod jarního výsledkového zlepšení Klatovských.

TŘI NOVÍ HRÁČI

Do nové sezony by podle předsedy klubu měly jít Klatovy silnější. Domluvené už jsou příchody Davida Třísky z Tachova, Františka Diviše ze Strakonic a v nejbližší době by se měl dotáhnout i příchod Jakuba Szedmáka ze Sušice. Naopak v klatovském dresu už neuvidíme Milana Lucáka, který se vrací do Domažlic, a Petra Rybáka, kterému vystavil stopku ve sportovní činnosti stav jeho kolena. Fotbalovou činnost musí na půl roku kvůli vojenské misi přerušit David Žáček.

„Všechny tři posily jsou záložníci, takže středovou řadu bychom měli mít hodně silnou. Bohužel se nám nepodařilo posílit útok, i když jsme jednali asi s pěti útočníky. Ani jedno jednání se nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce, i když u některých máme příslib, že bychom se k jednání mohli vrátit v zimě. V zhledem k posílení středové řady ale můžeme do útoku posunout hráče, kteří hráli minulou sezonu na jiných postech. Variant je hodně, to je ale věcí trenéra,“ řekl k posilám Sojka. V týmu nebude pokračovat ani Vladyslav Mykhalchuk, zatímco jeho ukrajinský parťák Andrii Stetsenko by po vyřízení administrativních záležitostí v týmu pokračovat měl.

Letní příprava začíná klatovským fotbalistům v pátek 14. července s tím, že všichni hráči dostali od trenéra individuální plány, které mají už od června plnit. Hned o dva dny později, v neděli 16. července, je čeká v Plzni předkolo národního poháru MOL Cup proti navrátilci do divize Petřínu Plzeň. V případě postupu přes plzeňský tým přivítají Klatovy o týden později na svém hřišti Domažlice.