Pohled na tabulku fotbalové divize hovoří za vše. V posledním podzimním zápase na svém hřišti hostí Klatovy v krajském derby Vejprnice. Utkání bude mít hořkou příchuť pro oba aktéry tohoto klání, ve kterém půjde o černého Petra. Domácí z posledního místa na úkor Vejprnic a v naději, že nepřezimují na posledním místě tabulky, posune pouze vítězství.


Loučení s domácím hřištěm spojené se soutěžními zápasy minimálně na čtyři měsíce bude k vidění na řadě míst fotbalové mapy Pošumaví. Posledním kolem se s letošní částí sezony definitivně loučí účastníci okresních soutěží, jmenovitě okresního přeboru, III. třídy také okresního přeboru dorostu. Ostatní okresní soutěže již zazimovaly o minulém víkendu.


Začátek utkání je, není-li jinak uvedeno, ve 14.00 hodin.

SOBOTA 8. LISTOPADU
Divize skupina A: Klatovy - Vejprnice. Oba aktéři derby si pořadí vyměnili po 12. kole, kdy na posledním místě vystřídaly Klatovy Vejprnice. Vejprnicím z posledního místa pomohla výhra v Praze nad Admirou 3:2 a přenechaly roli černého Petra klatovským fotbalistům. Poslední vzájemný zápas se hrál v Klatovech letos na jaře a hostující Slávie zde prohrála 0:1. Pokud by tomu bylo obdobně i nyní, pak by naděje, že domácí nepřezimují na posledním místě, tu přece jen byla.


I.A třída: Blovice – Luby. Luby po ostudné domácí prohře s Bezdružicemi nemohou myslet na nic jiného než na reparát v takové podobě, který se jim podařil v minulém zápase venku, kdy přivezly tři body z Nýrska. Bude to ale hodně těžké, neboť právě Lubským se v těch v posledních dvou zápasech sehraných v Blovicích nedařilo a naposledy zde před rokem prohráli vysoko 0:4. Křimice - Klatovy B. Naposledy se oba celky spolu střetly v I.A třídě v ročníku 2004/2005. Zápas skončil vítězstvím domácích a velké zázraky se od hostů, kteří uzavírají tabulku, s nemohou očekávat ani tentokrát.


I.B třída skupina B: Švihov - Záhoří. Hosté ve Švihově ještě neprohráli, ale při současné formě obou soupeřů a jejich postavení v tabulce lze předpokládat, že tento statistický údaj po tomto duelu už nebude platit. Chlumčany B – Pačejov. Dosud si kolektivy z Pošumaví do Chlumčan na podzim jezdily pro body. Bude tomu tak i tentokrát? Mochtín - Dlouhá Ves. Pošumavské derby mezi oběma soupeři na hřišti v Mochtíně skončilo v posledních čtyřech zápasech třikrát výhrou domácích a poslední dva odehráli domácí s čistým kontem.


Okresní přebor mužů: Dešenice - Horažďovice B, Janovice – Veřechov, Železná Ruda - Hory Matky Boží, Vrhaveč - Velké Hydčice, Nezamyslice - Měčín.

III. třída: Bolešiny - Nalžovské Hory, Kolinec – Žihobce, Velhartice - Hradešice B, Kvasetice - Měcholupy.

NEDĚLE 9. LISTOPADU
Krajský přebor mužů: Horažďovice – Rokycany. Hosté budou náročným soupeřem, který se na hříštích venku cítí lépe než doma, kde navíc jejich hrací plocha prochází rekonstrukcí. Rokycany dokázaly už třikrát venku vyhrát a při těchto vítězstvích ani jednou neinkasovali a neinkasovali ani při poslední bezbrankové remíze ve Staňkově. Koloveč – Chanovice. Chanovice nemají bodů na rozdávání. Další ztráta je může v tabulce posunout téměř až ke dnu tabulky, a to je důvodem k vyhlášení stavu nejvyššího ohrožení.


I.A třída: Žichovice - Nepomuk. Hosté přijedou se stejným cílem jako letos na jaře, kdy zde remizovali 1:1, ale domácí budou proti, neboť bod je pro ně málo. Nýrsko - Zbiroh. Oba soupeři v minulém kole neuspěli. Okula nemůže brát nic jiného než výhru, neboť 14 bodů už na svém hřišti v tomto ročníku ztracených, je velké bodové manko. Sušice – Příkosice. Vítězná série Sušice by měla pokračovat i po tomto domácím duelu s nováčkem z Příkosic. Nebude to zase tak snadná partie, neboť jejich soupeř na hřišti venku získal už 10 bodů.


I.B třída: Strážov - Losiná. Domácí jsou v laufu a neměli by si to v posledním podzimním zápase u svých příznivců pokazit. Svéradice - Předenice. V zápase soupeřů, kteří se vzájemně neznají, je další příležitostí pro domácí ziskem tří bodů se posunout v tabulce do klidných nesestupových vod. Hradešice - Přeštice B. Smolných zápasů venku si Hradešice odehrály dost, doma jsou ale stoprocentní.


Okresní přebor mužů: Mochtín B - Sušice B, Bezděkov - Hrádek.

III. třída: Luby B – Týnec, Malý Bor – Myslív, Chanovice B - Neznašovy.

Miroslav Sedlmaier