Derby, které začíná v 19 hodin, bude v historii fotbalu v Pošumaví prvním duelem, ve kterém se bude hrát o mistrovské body za umělého osvětlení.
Ještě před tím se na celé řadě hřišť rozehrají další důležité partie. V 1. B třídě hostí Švihov Přeštice B, Dlouhá Ves absolvuje zápas o šest bodů doma s nováčkem ze Starého Smolivce.

V okresním přeboru se bude hrát derby ve Vrhavči, kam zajíždí béčko Lub, a v Nezamyslicích, kde domácí favorit hostí o záchranu bojující sousední Žihobce. Lídra tabulky Týnec nečeká lehká úloha v Hartmanicích.

V neděli mohou být lákadlem pro diváky dva zápasy v 1. A třídě. Do Lub míří vedoucí celek tabulky z Horažďovic a ve Strážově přivítají mužstvo ze středu tabulky, Slavoj Mýto.

Zajímavé mohou být i další duely v 1. B třídě. Na jaře nepříliš úspěšné týmy, Nýrsko a Měčín, si to rozdají mezi sebou na hřišti v Bílukách, a do Mochtína míří o záchranu stále bojující nováček z Hrádku.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 16. DUBNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Rapid Plzeň – Chanovice. Chanovice tři zápasy na body nedosáhly a z venku se letos vrátily vždy s prázdnou. Zápas se sousedem v tabulce z nejspodnějších pater nemohou brát na lehkou váhu, jinak si budou opět zahrávat stejně jako vloni s baráží o záchranu.

1. A TŘÍDA

Křimice – Klatovy. Do minulého kola na jaře úspěšný tým domácích přibrzdily Luby, které si odvezly cenný bod, ale Klatovy by chtěly být ještě úspěšnější.

Zruč – Sušice. Domácí mají na svém hřišti maximální úspěšnost, ale mnohdy to bylo s velkým štěstím. Sušice prokázala na jaře, že venku umí na soupeře zahrát, a honba za body by jí mohla přinést další úspěch.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Losiná – Svéradice. V minulém kole oba soupeři remizovali a tentokrát si brousí oba zuby na plný počet bodů. Aktivní musí být zejména hosté, kteří si nemohou příliš dovolit další luxus jako ve Švihově, odkud se vrátili s prázdnou. Švihov - Přeštice B. Derby, ve kterém staví jarní výsledky do role favorita domácí Švihov. Hradešice – Pačejov (16.00). Zápas dvou rivalů z Horažďovicka, ve kterém to domácí v roli lídra tabulky nebudou mít lehké. Dlouhá Ves - St. Smolivec. Zápas o šest bodů by měl přinést úspěch domácím fotbalistům, kteří by si mohli zopakovat střelnici z duelu s přeštickou rezervou.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

Lákat budou z nabídky nejvyšší soutěže v Pošumaví derby v Nezamyslicích, ve Vrhavči a pod reflektory v Janovicích.

Velký Bor - Mochtín B, Nezamyslice – Žihobce, Hory Matky Boží - Chanovice B, Vrhaveč - Luby B, Janovice – Bezděkov (19.00, umělé osvětlení).

III. TŘÍDA

O záchranu se bude hrát v Kvaseticích, o postupové naděje naopak v Hartmanicích.

Kvasetice – Bolešiny, Hartmanice – Týnec (14.00), Neznašovy – Plánice, Hrádek B - Železná Ruda A.

NEDĚLE 17. DUBNA

1. A TŘÍDA

Luby – Horažďovice. Domácí přivezli první jarní bod z Křimic a s navázáním na tento úspěch to nebudou mít s prvním celkem tabulky lehké.

Strážov – Mýto (16.00). Hosté se po krátké přestávce znovu do 1. A třídy vrátili a jsou na nejlepší cestě v ní pro další ročník zůstat. Tento sen se však stále více vzdaluje domácím. Ti jsou nejen bez útoku, ale na jaře i bez bodů.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Nýrsko – Měčín. Duel týmů v okresním derby, od kterých se čekalo na jaře více, než zatím z pohledu bodového zisku předvádějí. Mochtín - Hrádek. Derby soupeřů z opačných pólů tabulky má favorita v týmu domácích.

OKRESNÍ PŘEBOR MUŽŮ

V Žichovicích by klidnou a úspěšnou jízdu domácích chtěli přibrzdit na jaře v pohodě hrající hosté.

Sušice B – Měcholupy, Žichovice - Velké Hydčice (15.00).

III. TŘÍDA

Svůj náboj za tradiční pěkné návštěvy fotbalových příznivců by mohl mít zápas v Malém Boru.

Malý Bor – Veřechov (16.00), Běšiny - Hradešice B (16.00, hř. Neznašovy), Horažďovice B – Myslív (15.00).

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Bolešiny B - Železná Ruda B, Měčín B – Křenice (15.00, hř. Bíluky), Spůle - Bezděkov B (16.00, hř. Pocinovice), Vrhaveč B – Ježovy, Janovice B - Strážov B.