Klid zbraní v lize střídá série důležitých mezistátních startů naší fotbalové reprezentace. Zde má také Pošumaví své želízko v ohni v podobě Tomáše Pekharta. Tento odchovanec sušické kopané je již od 15 let členem všech mládežnických reprezentací, má na svém kontě i starty v A týmu mužů ČR. Na jeho střelecké schopnosti sází v baráži o postup na ME trenér reprezentace U21 Jakub Dovadil. Věříme, že Tomáš znovu potvrdí, že na Šumavě je kvalitní podhoubí fotbalových talentů.

Nicméně také v Pošumaví máme svá mistrovství a bude se v nich pokračovat i o tomto víkendu. Vzhledem k dosavadnímu vývoji v krajských soutěžích je co nabízet.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 16 hodin.

SOBOTA 9. ŘÍJNA

Krajský přebor

Chanovice – Chrást. Těžký úkol obstát bude mít Chanos, který hostí favorita přeboru a lídra tabulky Spartak Chrást. Hosté vedle stoprocentní bilance úspěšnosti doma mají za sebou šňůru vítězství venku a pro body míří i na hřiště klubu, který již nejméně jeden soutěžní ročník není považován za obávaného soupeře, ale stát se může cokoliv.

1. A třída

Chlumčany – Horažďovice. Po zkušenostech z předcházejících ročníků pokračují Horažďovice v citlivém posilování kolektivu, jehož cílem je návrat do krajského přeboru. Na této cestě budou mít nyní překážku v týmu Chlumčan a měla by pomoci i nová hráčská posila, zkušený Vlastimil Beránek. Zruč – Strážov. Strážov stále věří ve zlom podzimní bilance na hřištích soupeřů, kde zatím nebodoval a dal pouze jedinou branku. Navíc po nečekané ztrátě bodů doma musí na hřišti soupeře zabrat.

1. B třída - skupina B

V Dlouhé Vsi a také v Pačejově se nabízejí lahůdkové souboje. Do Dlouhé Vsi přijede ověšen puncem kvality nový lídr tabulky z Hradešic, který má z posledních dvou zápasů skóre 10:0. Stejně bodů jako Hradešice má Pačejov, který hostí Nýrsko.

Měčín – Hrádek (hř. Bíluky), Pačejov – Nýrsko, Žinkovy - Mochtín, Žákava – Švihov, Dlouhá Ves - Hradešice.

Okresní přebor mužů

Nic lehkého nečeká zatím bezkonkurenčně suverénní Žichovice v Janovicích, kde jim bude chtít znepříjemnit cestu za postupem domácí Dukla.

Velké Hydčice – Měcholupy, Luby B - Sušice B, Bezděkov - Nezamyslice, Janovice – Žichovice, Vrhaveč - Hory Matky Boží.

III. třída

Bolešiny - Týnec, Plánice – Kvasetice, Železná Ruda A - Malý Bor, Myslív – Hartmanice, Hrádek B - Neznašovy.

IV. třída

Dlažov - Bolešiny B, Kašperské Hory - Svéradice B, Velhartice - Soběšice, Žihobce B – Kolinec (hř. Rabí).

NEDĚLE 10. ŘÍJNA

1. A třída

Klatovy – Blovice. Domácí mají po ostudné prohře ve Zruči co napravovat a soupeře mají k tomu hratelného. Mýto – Luby. Domácí by mohli být na jedné straně načatí po hladké prohře doma v okresním derby s Chotíkovem. Ale zdání klame, neboť zde byly rády za bod Klatovy, Sušice a na body zde nedosáhl Strážov. Sušice – Chotíkov. I přes nelichotivý stav v Sušici zde stále věří svým odchovancům, pro které bude příležitost se rehabilitovat za dosavadní neúspěchy doma v duelu s štikou soutěže. Jejich soupeř z Chotíkova, přestože je nováčkem, přijede do Sušice s vizitkou druhého týmu tabulky.

1. B třída - skupina B

Přeštice B – Svéradice (10.15).

Okresní přebor mužů

Mochtín B – Žihobce, Chanovice B - Velký Bor (14.00).

III. třída

Hradešice B – Veřechov, Horažďovice B – Běšiny (15.00)

IV. třída

Železná Ruda B – Ježovy (11.00), Strážov B - Bezděkov B, Janovice B - Měčín B, Vrhaveč B – Spůle, Pačejov B – Milčice (15.00), Zavlekov - Nalžovské Hory (15.00).

Miroslav Sedlmaier