Sušice si do zápasu s domácím celkem odskočila přímo z tréninkové zátěže na soustředění a Hradešice do duelu s favorizovaným Nepomukem nastoupily v kombinované sestavě bez čtyř hráčů základní sestavy.

Sokol Hradešice – FK Nepomuk 1:2. Hradešice, přestože nastoupily bez čtyř hráčů základní sestavy, v prvním poločase svého zkušenějšího soupeře z 1.A třídy zaskočily a po chybě obrany vedly od 11. minuty gólem Křesáka 1:0. Nepomuk dvě minuty po přestávce zkušeným Jiřím Slachem vyrovnal a osm minut před koncem duelu jinak velmi dobře chytající hradešický Šůs kapituloval podruhé a pro jeho tým to znamenalo první prohru na turnaji.

Poločas: 1:0. Branky: 11. P. Křesák - 47. J. Slach, 82. R. Noháček. Rozhodčí: Linhart. Sestava Hradešic: M. Šůs – P. Řezáč, M. Hlaváč, M. Šmrha, M. Heimlich, J. Liška, M. Melka, P. Křesák, J. Hnojský, F. Šašek, J. Kopal (střídali: S. Přerost, L. Melka, P. Kodýdek).

Kouč Sokola Hradešice Petr Lavička vidí příčinu první porážky na turnaji v Blatné hlavně v nezvládnutém závěru zápasu. „Na našem výkonu se podepsala neúčast čtyř hráčů ze základní sestavy. Jejich nepřítomnost byla znát v závěru zápasu, ve kterém mne hráči hodně zklamali,“ řekl.

Blatná – Sušice 2:1. Sušičtí fotbalisté si na zápas odskočili ze soustředění v Plánici a to, že mají za sebou náročný program, se v tomto utkání ukázalo. Od začátku byli totiž domácí aktivnější, lépe se pohybovali a hosté byli za nimi vždy o krok pozadu. Do poločasu si ale domácí žádnou velkou brankovou příležitost nevypracovali, naopak Sušice mohla jít do vedení, ale Kočího v samostatném úniku vychytal domácí brankář. Ve druhé půli se už ale Radek Kočí nemýlil a poslal hosty do vedení. Domácí však o chvilku později vyrovnali a v 60. minutě šli dokonce do vedení. Hostům už na zvrat chyběly v závěru utkání síly a domácí si už vedení pohlídali.

Poločas: 0:0. Branky: 50. R. Kočí - 55. P. Mikolášek, 65. V. Polan. Sestava Sušice: Kindelmann (46. Míček) – Potužák, Sládek, Marek (46. Kalný), Junek (46. Kodýdek), Melka (46. Budil), Hrach, Hubáček, Kysilka, Kočí, Hupka (55. Klíma).

„Zápas byl pro kluky těžký, protože se hrálo v termínu našeho náročného soustředění. Od začátku byla na hráčích vidět únava, která vrcholila s postupujícím časem,“ řekl po utkání sušický trenér František Melka. „Tím nechci naši prohru omlouvat, neboť jsme obě branky inkasovali po našich zbytečných chybách v defenzívě. Máme ještě stále co zlepšovat.“ dodal.

Miroslav Sedlmaier