Nejlépe si z nich po podzimu stojí fotbalisté Nýrska, kteří přezimují na 6. místě. „Přípravu jsme zahájili první lednový pátek a trénujeme třikrát týdně. První přípravný zápas hrajeme 3. února s rezervou Domažlic v Domažlicích. Pak nás čeká zápas prvního kola Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu proti Staňkovu. Ten je na programu 10. února od 13.30 hodin na umělce v Horšovském Týně. V Domažlicích odehrajeme ještě jeden zápas, na který hledáme soupeře,“ řekl k přípravě Nýrska trenér Karel Kalivoda.

Hasičský ples v Plánici 2018.
FOTOGALERIE: Hlavní výhrou na hasičském plese v Plánici bylo živé sele

Šest přípravných zápasů chtějí sehrát fotbalisté TJ Sušice, kteří po sestupu z divize zakončili podzim v krajském přeboru na 14. místě a na jaře je čekají těžké boje o záchranu. Sušičtí se k prvnímu tréninku v novém roce sešli minulou neděli a připravovat se budou v domácích podmínkách. K herním tréninkům mají k dispozici fotbalové hřiště s umělým povrchem, na kterém odehrají všech šest naplánovaných přípravných duelů. Sušice vyzve divizní Sedlčany a Petřín Plzeň, účastníky jihočeského krajského přeboru Čimelice a Osek, plzeňskou Košutku hrající 1. A třídu a německý Zwiesel.

Stejně bodů jako Sušice mají patnácté Luby a ani je nečeká lehké jaro. „Trénujeme od 9. ledna a během přípravy absolvujeme dvě soustředění – kondiční na konci ledna v Úborsku a herní na konci února v Lubech,“ řekl trenér Lub Vladislav Smolík. Lubští fotbalisté mají naplánovány čtyři zápasy. Soupeři jim budou týmy Nepomuku, Mochtína, Chanovic a Přeštic B.

Fotbalisté SK Klatovy 1898 zahájili zimní přípravu
FOTO: Do Klatov se z Rakouska vrátil útočník Karel Krejčí

První jarní kolo krajského přeboru je 10. a 11. března.

Pohár PKFS
První kolo Poháru Plzeňského krajského fotbalového svazu se hraje 10. února a klatovský okres v něm bude mít pět reprezentantů. Nýrsko se střetne se Staňkovem, na Mochtín čekají Přeštice B, Chanovice vyzvou Nepomuk a v okresním derby se potkají Hrádek a Horažďovice.

Přehled zápasů
Pohár PKFS - 1. kolo (10. 2., 13.30): Staňkov – Nýrsko (UMT H. Týn), Přeštice B – Mochtín, Chanovice – Nepomuk, Hrádek – Horažďovice.
Přípravné zápasy
Nýrsko: Domažlice B (3. 2., čas bude upřesněn, UMT Domažlice).
Sušice: Sedlčany (28. 1., 14.00), Košutka Plzeň (10. 2., 14.00), Osek (11. 2., 15.45), Čimelice (17. 2., 12.15), Petřín Plzeň (24. 2., 14.00), Zwiesel (3. 3., 12.00), všechny zápasy UMT Sušice.
Luby: Nepomuk (3. 2., 14.00, UMT Strakonice), Mochtín (18. 2., 14.00, hřiště bude upřesněno), Chanovice (24. 2., 14.00, Chanovice), Přeštice B (4. 3., 14.00, Luby).