Odvetné utkání čtvrtfinále play off závěrečné části letošního ročníku futsalové ligy mezi Trivelem Klatovy a SMR plus Zlín hrané v Luhačovicích skončilo stejně jako duel před týdnem hraný v Klatovech úspěchem favorizovaného Zlína. Loňský finalista ligy měl v odvetě v sobotu kromě hráčského umu na své straně i notnou dávku štěstí. Hrdinou obou zápasů byl vynikající brankář Zlína Soukeník. Svatyně, kterou střežil, byla pro reprezentanta Pošumaví doslova zakletá. První zápas v Klatovech vyhrál Zlín 4:1.

SMR Plus Zlín - Trivel Klatovy 4:2

Ve 3. minutě si první šanci vytvořili hosté Kočím, kterého zastavil faul Světlíka navíc oceněný žlutou kartou. Domácí na aktivitu Klatov odpověděli Ulmanem, který se prosadil pravačkou a střelou po zemi z první vážnější akce Zlína překonal poprvé brankáře Trivelu Hromadu. Zlínští se uklidnili na rozdíl od hostů, kterým inkasovaný gól velel tlačit se dopředu. Trivel zvýšil obrátky, vytvořil si několik šancí a po ruce Hrančíka měl možnost vyrovnat z pokutového kopu Kočí. Ten ale příležitosti nevyužil, Soukeník mu penaltu chytil. Hrálo se nahoru dolů a domácí držel nad vodou brankář Soukeník. Úlevu Zlínu přinesla 13. minuta kdy jeho kanonýr Haloda zvýšil na 2:0. Minutu poté zachránilo brankáře Soukeníka po střele Štancla břevno a domácí gólman vyšel vítězně i ze souboje s hostujícím Urubou. V 15. minutě však musel Soukeník kapitulovat, když nestačil odvrátit střelu Petrželky, který Trivelu zaslouženě zabezpečil návrat do hry. Závěr první půle přinesl vítězný souboj klatovského brankáře Hromady s Halodou. Domácí drželi míč a ještě v závěru poločasu nastřelili Valentou tyč.

Druhá půle začala pro Klatovy velmi nešťastně. Již ve 13. sekundě zvýšil na 3:1 se štěstím zlínský kanonýr Julina. Hosty rychlá branka zaskočila, přesto se nevzdali. Soukeníka ohrozili Mézsároš a Kočí. Zlín měl v této fázi velké problémy v obraně, ale vysvobodil ho Ulman, který zvýšil na 4:1. Zlín tak měl dostatečný náskok a nikam nespěchal. V čase 38:19 snížil Kopecký po hezké kombinační akci na 2:4, ale drama již zkušený domácí tým nepřipustil, a zaslouženě postoupil mezi nejlepší čtyři týmy, které mezi sebou rozhodnou o mistru ligy pro soutěžní ročník 2011/2012.

Branky Trivelu: Petrželka, Kopecký. Sestava Trivelu Klatovy: Hromada, Uruba, Štancl, Kopecký, Janda, Mézsároš, Kočí, Petrželka. Rozhodčí: Sýkora, Tománek, Frajt. Delegát: Belžík.