Futsalisté Trivelu Klatovy v posledních dvou kolech celostátní ligy svůj úkol na palubovce ve sportovní hale Zelený Pruh v Praze splnili.

Přestože Klatovští odjeli k utkáním 11. a 12. kola pouze s osmi hráči včetně brankáře, na jejich hlavním cíli, vyhrát duel s Bombarďáky Větřní, od kterých je dělil v tabulce jediný bod, to nic nezměnilo, a tento úkol splnili na sto procent.

Ještě před tímto důležitým utkáním nastoupil Trivel proti domácímu Chemcomexu, který byl velkým favoritem tohoto zápasu. Klatovy neprodaly svojí kůži lacino a s favoritem na jejich domácí palubovce hrály až do závěrečné sirény zcela vyrovnanou partii. Pro Klatovy tak tato dvě kola znamenala další tři body. Po výsledcích ostatních týmů se družstvo Trivelu posunulo s deseti body na osmé místo, které zaručuje účast v play off.

CHEMCOMEX Praha A – SF TRIVEL Klatovy A 3:2

S lehce improvizovanou sestavou, kde Matějku nahradil Strnad a Mužík nastoupil v obranné dvojici, začali Klatovští výborně. V prvních pěti minutách si vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, bohužel bez gólového efektu. Vstřelit v těchto úvodních minutách branku, možná by se zápas vyvíjel jinak. Ke slovu se dostali domácí, když Rott ve 13. minutě vstřelil úvodní branku utkání. Klatovy však do hry vrátil střelou z otočky Strnad v 17. minutě a vyrovnal na 1:1.

Ve druhém poločase Praha zlepšila hlavně svoji obrannou činnost, a tak si Trivel mohl o šancích jako na začátku zápasu nechat jen zdát. Ve 24. minutě se předvedl Štorc a ukázal, proč vévodí střeleckým statistikám. Západočeši však hrát nepřestali. Hanzlík se výborně uvolnil, byl však zezadu faulován. Z trestného kopu přímo před pokutovým územím vystřelil Mužík, míč se ale zastavil o tyčku. Při dalším střídání se opět uvolnil Hanzlík, jeho rána se od břevna odrazila na brankovou čáru a tam byl pražský brankář.

Ve 33. minutě Šnídl přímo k brance a střelou po zemi překonal Vacka a zvýšil tak na 3:1. Vzápětí se tentýž hráč prezentoval dalším nepěkným zákrokem a po druhé žluté kartě předčasně putoval do sprchy. Sálovkáři z Klatov se ještě snažili, dokázali dostat soupeře pod tlak, který korunovali čtyřicet vteřin před koncem brankou Frouse. Trivel pak vsadil vše na jedinou kartu a presinkem si zkoušel vynutit vyrovnání. Udržel sice pražské hráče na půlce, čistě gólovou šanci si ale už nevypracoval.

Poločas: 1:1. Branky: 13. Rott M., 24. Štorc, 33. Šnídl - 17. Strnad T., 40. Frous M. ŽK: 3:0. ČK: 1:0. Počet chyb: 6:4.

SF TRIVEL Klatovy A - BOMBARĎÁCI Větřní 5:4

V 5. minutě převzal míč na půlce klatovský Hanzlík a po velice pěkné individuální akci otevřel skóre zápasu. V 9. minutě z trestného kopu zvýšil Mužík na 2:0. Hostům se podařilo do konce poločasu Ginzelem snížit na 1:2.

Druhý poločas začaly Klatovy dobře bránit a čekaly na chybu soupeře.Ta přišla ve 27. minutě, kdy se uvolnil Strnad a střelou pod břevno nedal gólmanovi šanci. Ve 30. minutě se opět trefil Mužík a upravil skóre na 4:1. V této situaci chtěly Klatovy přidat další branky místo toho, aby poctivě bránily. A právě na to málem doplatily. Ve 33. minutě snížil Pulec, a ve 37. minutě dokonce Soukup na 3:4. Klid do klatovských řad přinesl opět Mužík, když ve 40. minutě svým třetím gólem upravil skóre na 5:3. Bombardáky to ale opět nezlomilo a hned po rozehrávce tvrdou střelou z dálky snížili na konečných 4:5.

Poločas: 2:1. Branky: 9., 30. a 40. Mužík, 5. Hanzlík, 27. Strnad – 15. Ginzel, 33. Pulec, 35. Soukup a 40. Fischer. ŽK: 0:1. Počet chyb: 6:4. Rozhodčí: Kolář, Petroušek.

Klatovské ligové sálovkáře čeká nyní vánoční přestávka, po které pokračuje základní část naposledy na domácí palubovce v Čapkově ulici v sobotu 9. ledna. Cílem Klatov bude jednoznačně plný bodový zisk. (sed, mš, ak)