Odvetné zápasy čtvrtfinále play off celostátní futsalové ligy potvrdily postup favoritů. Mezi nejlepší čtyři týmy, které si to mezi sebou rozdají o titul mistra ligy, postoupily kolektivy, které svoji výkonnost potvrdily během základní dlouhodobé části ligové soutěže, ve které se umístnily na prvních čtyřech místech.

Klatovy stejně jako v minulém roce měly smůlu, že vždy v play off narazily na soupeře, který se pyšní titulem mistra ligy z roku 2007 a v posledních dvou ročnících skončil opakovaně na druhém místě. S letošním ligovým ročníkem se ale sálovkáři Trivelu rozloučili v sobotu na severní Moravě důstojně. Po prohraném prvním utkání 1:3 doma byly jejich ambice na postup minimální. Přesto favorizovaným domácím nedarovali svoji kůži zadarmo a řádně je potrápili, když dokonce vedli ve Stonavě 1:0 a ještě dalších šancí nevyužili.

Premium Stonava - SK Trivel Klatovy 4:1 (0:0). Utkání začalo mírným náporem domácích, kteří si vypracovali několik brankových příležitostí, ale žádná brankou neskončila. Hosté poprvé zahrozili v 10. minutě, ale brankář Hekera Mužíkovu střelu z přímého kopu vyrazil. Minutu poté měl Mužík po chybě domácích velkou brankovou příležitost, když běžel sám na Hekeru, ten ale jeho střelu stačil nohou vyrazit na roh. V závěru prvního poločasu se opět začali prosazovat domácí. V 15. minutě vyrazil brankář Riška Stachelovu střelu na roh a stejně úspěšný byl klatovský brankář také v 18. minutě, když vyrazil na roh nebezpečnou střelu Neumana. V prvním poločase se tak diváci žádné branky nedočkali.

Druhý poločas začal ve stejném duchu. Domácí hráli, co potřebovali. Vědomi si svého dvoubrankového náskoku z prvního utkání byli až příliš klidní. Ve 22. minutě ale Mužík šikovným lobem přelstil brankáře Hekeru a dostal hosty do vedení a vykřesal hostům naději na srovnání čtvrfinálového duelu. Tato branka ovšem domácí tým probudila a už za dvě minuty bylo srovnáno, když Cieslarovu střelu klatovský brankář Riška pouze vyrazil k Lalákovi, který pohodlně poslal míč do sítě. Premium si opět vytvořilo tlak, ve 29. minutě se Lalákova střela odrazila od břevna a následná Sikorova dorážka od tyče hostující branky. Do vedení se Premium dostalo v 31. minutě, když Mužík zahrál v pokutovém území rukou a penaltu proměnil Sikora. Mužík se poté snažil svou chybu napravit, ale brankář Hekera jeho střelu vyrazil a po chvíli Mužík z dobré pozice neprostřelil z přímého kopu zeď. Když v 35. minutě Sikora skvěle našel volného Goje, který zvýšil na 3:1 pro domácí, bylo o osudu čtvrtfinálového klání rozhodnuto. V závěru utkání měl ještě dvě brankové příležitosti hostující Toman, ale brankář Hekera byl vždy na místě. Čtyři vteřiny před koncem utkání ještě upravil na konečných 4:1 Hnilo.

Branky: 24. Lalák, 31. Sikora, 35. Goj, 40. Hnilo – 22. Mužík.

Sestava Klatov: Riška – Kopecký, Štancl, Pacner, Frous – Toman, Petrželka, Mužík, Kočí.

„K utkání, ve kterém jsme nastoupili s uzdravenými střelci Kočím a Mužíkem, jsme naopak postrádali oba brankáře, Vacka a Javorského, a hráče Königa a Mészároše, který nebyl pro tento rozhodující zápas mateřským klubem SK Klatovy uvolněn a jehož neúčast náš tým zasáhla nejvíce. Doposud jsme byli rádi, že klub tohoto hráče uvolňoval, proto je nepochopitelné, proč tomu tak nebylo nyní, když Klatovy hrály řadový zápas v rámci zimního turnaje v Sušici,“ postěžoval si hrající manažer Trivelu Martin Štancl, který byl přesto s tečkou za sezonou spokojený.

Soutěžní ročník je pro Trivel uzavřený, ale sezonu si klatovští sálovkáři tentokrát prodlouží až do května.

„Po úspěšném startu v minulém roce v národním poháru byl náš klub jedním ze dvou, které Český futsalový svaz pověřil účastí v poháru UEFS, což je obdoba fotbalového poháru UEFA. Evropský pohár se uskuteční začátkem května v Bulharsku. Proto budeme bez přestávky pokračovat v tréninku, abychom se zodpovědně připravili. Máme již předběžně přislíbenou účast všech členů letošního ligového kádru s výjimkou Mužíka, který bude plnit povinnosti vůči svému nyní mateřskému diviznímu klubu v Domažlicích. V současné době připravujeme rozpočet na tuto akci a budeme hledat možnosti zajištění jeho krytí,“ dodal Štancl.

Miroslav Sedlmaier