Třináctka přinesla štěstí

VELHARTICE - Velhartická Stará garda znovu dokázala porazit Černobílé ďábly

22.7.2008

Po čtyřiadvacetileté pauze se ve Velharticích znovu dokázaly dát dohromady týmy Ženatých a Svobodných, aby si poměřily navzájem své síly v nedělním fotbalovém utkání. Foto: DENÍK/Radmila Nagovská

Loňský úspěch proti Černobílým ďáblům Hitradia FM Plus dokázali zopakovat v sobotu fotbalisté Staré gardy Arbo Velhartice. Tradičního rivala, kterého Velhartičtí vyzvali už potřinácté, porazili 3:1.

„Byl to vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách,“ zhodnotil výkon domácího týmu jeden z hráčů, Jan Volák. Byly to Velhartice, kdo se jako první ujaly vedení. Václav Volf se pěknou střelou zdálky postaral o první branku zápasu. Soupeř se však nenechal zahanbit a pět minut nato vyrovnal zásluhou Martina Knopfa, který poslal míč za záda velhartického gólmana Václava Hány z hranice 20 metrů. Nejhezčí branku zápasu vstřelil pět minut před odchodem do šaten Láďa Hanus, který z hranice 25 metrů vymetl šibenici. „Ve druhém poločasu se šance přelévaly z jedné strany na druhou. Hosté zahodili dvě tutovky, které navíc perfektně zlikvidoval náš gólman,“ dodal Volák. Zhruba tři minuty před závěrečným hvizdem potvrdil třetí brankou vítězství Velhartic Tomáš Faltín.

Utkání přihlíželo zhruba 350 spokojených diváků. Ti navíc viděli v poločase zpestření v podobě vystoupení Poupat z Myslíva s jejich spartakiádní skladbou. „Díky usilovné práci Anny Kopačkové a Stáni Pavlíkové se podařilo tuto velmi povedenou vsuvku fotbalového zápasu zrealizovat, což diváci ocenili bouřlivým potleskem,“ dodal Volák.

Večer pak Velhartičtí zakončili tradiční diskotékou v podání Hitradia FM Plus, na níž nechyběly kromě dobré zábavy a tance také nejrůznější soutěže o ceny.

Na oslavu vítězství nad Černobílými ďábly však velhartické Staré gardě moc času nezbylo. Museli se totiž koncentrovat na další, neméně důležitý zápas, který je čekal hned druhý den, v neděli. Po čtyřiadvacetileté pauze se znovu sešly týmy Svobodných a Ženatých, a tak se diváci vydali v neděli opět na kopanou. „Po nervy drásajícím závěru mistrovské sezony, kdy se muži na poslední chvíli zachraňovali ve III. třídě, bylo toto utkání odehráno v naprosto pohodové atmosféře,“ upřesnil Volák. Přestože tým Ženatých disponoval mnohem většími hráčskými zkušenostmi, u Svobodných pro změnu vévodila rychlost. A to byl zřejmě ten nejdůležitější důvod, proč Svobodní po poločasu 4:0 nakonec dokázali vyhrát vysokým rozdílem 7:1.

Sestavy: Černobílí ďáblové FM Plus: Jan Beran – Jan Hodinář, Jan Frič, Jan Maléř, Zbyněk Suchý, Michal Šusta, Martin Stránský, Jaroslav Stašica, Zdeněk Hůrka, Pavel Tlustý, Martin Lorenc, Martin Knopf, Milan Pruner.

Stará Garda Velhartice: Václav Hána – Jan Volák, Petr Hrdlička, Václav Kučera, Rudolf Matoušek, Miroslav Koníř, Ladislav Hanus, Václav Volf, Bohuslav Peroutka, Ladislav Pančocha, Tomáš Faltín, Milan Kopelent, Karel Jarošík, Miloš Šíma, Oldřich Vodička, Josef Pojar.

Autor: Radmila Nagovská

22.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Šéfkuchař 25 000 Kč Šéfkuchaři v hotelových restauracích KUCHAŘ - ŠÉFKUCHAŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: zkušenosti v oboru, kreativitu a samostatnost, zkušenost s italskou kuchyní, rauty, NABÍZÍME: práci na HPP, možnost služebního vozu a telefnou, velmi dobrá pracovní doba i platové podmínky, MZDA: dle domluvy a zkušeností, NÁSTUP: březen 2019, po domluvě možno i dříve, Kontakt: telefon 777337308, e-mail: stanek.roman@seznam.cz, Místo výkonu práce: Hotel Prácheň, Strakonická č.p.152, 341 01 Horažďovice. Pracoviště: Roman staněk - hotel prácheň, Strakonická, č.p. 152, 341 01 Horažďovice. Informace: Roman Staněk, +420 777 337 308. Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 14 800 Kč Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci DĚLNÍK/CE V POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14800 kč. Volných pracovních míst: 50. Poznámka: Středně těžká práce v chladu, ve stoje, zvedání břemen, zručnost, rychlost, odpovědnost, Dvou nebo třísměnný provoz, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: příspěvky na stravování (obědy, večeře), na dopravu, na ubytování , na penzijní připojištšění, na dovolenou, kulturu, sport, vzdělání, na úhradu předškolního zařízení, na rekreace (rekondiční pobyty); 5 týdnů dovolené, roční odměny, možný nákup výrobků, náborový příspěvek. Pracoviště: Drůbežářský závod klatovy a.s., ul. 5. května, č.p. 112, 339 01 Klatovy 1. Informace: Marie Pošarová, +420 376 353 382. Výroba - Výroba Obsluha strojů 22 900 Kč Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva OBSLUHA VÝROBNÍ LINKY, STROJE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22900 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: NABÍZÍME: příspěvek na stravování, firemní doprava, 13. plat, výkonové prémie, mimořádné odměny, náborový příspěvek 12 000 Kč, Zdravotní stav bez omezení - sluch, plíce, Uchazeči mohou osobně chodit každou středu od 9 hodin na pracoviště firmy: Chanovice 102, Telefonický kontakt možný v pracovní dny 7 - 14 hodin, paní Šimonová 602 659 522. Pracoviště: Pfeifer holz s.r.o., 341 01 Horažďovice. Informace: Ivana Šimonová, +420 602 659 522. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 90 Kč Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dohoda o provedení práce, NABÍZÍME: příspěvek na stravování, Mzda 90 Kč/hodinu, Nejprve telefonický kontakt: p. Pavel Šindelář 734 754 066, V případě nezastižení kontaktní osoby je možné se obrátit na Ing. Markétu Necudovou 730 899 452.. Pracoviště: Maso west s.r.o.- řeznictví u šedlbauerů klatovy, Kpt. Jaroše, č.p. 109, 339 01 Klatovy 1. Informace: Pavel Šindelář, +420 734 754 066.

Ze zápasu Bezděkov - Spůle 3:1.

Zavlekov nestačil na Kvasetice

V letní přípravě v rámci Memoriálu Stanislava Trnky slavily vítězství Přeštice. V sobotu v rámci 14. kola divizní skupiny A se ale karta obrátila. Klatovy (v červených dresech) na rivala vyzrály 1:0.

Klatovy spasil vlastní gól. Šťastná branka, uznal trenér Čadek

Zněly tyčky. Body si z Plzně odvezli Berani

Plzeň – V pátek sice hokejisté Škody Plzeň zlomili v Pardubicích výhrou po nájezdech konečně sérii porážek, ale klid na hokejky to Indiánům nepřineslo.

Tuhý boj s hokejisty Trutnova utnul v prodloužení Tulačka

Klatovy – Svěřenci trenéra Michala Straky doma porazili Trutnov 3:2 po prodloužení.

Juniorky si otevřely střelnici. Deklasovaly Chodov i FBC Plzeň

Chodov, Klatovy – Fantastické další kolo druhé domácí ligy juniorek mají za sebou mladé florbalistky Klatov.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.