Po smolném jarním souboji v baráži o záchranu v 1. B třídě (v Dobřívě 1:1 a odveta doma 2:2) rozhodl o osudu v podobě sestupu žichovických fotbalistů do okresního přeboru počet vstřelených branek jejich soupeře na hřišti v Žichovicích.

Druhý sestup v řadě z 1. A a 1. B třídy si vyžádal změny v žichovickém vedení. Před odvetným zápasem v baráži od týmu sám odstoupil trenér Josef Chalupný, který vedl mužstvo pět let a vybojoval i historický úspěch k v podobě postupu do 1. A třídy a setrvání dva roky v této soutěži. Současně s trenérem nečekaně rezignoval také celý výbor TJ Žichovice.

Post hrajícího trenéra nově obsadil Lukáš Mourek, který dříve působil například ve Vacově a Horažďovicích, asistoval mu Karel Sládek a nápomocen byl i nový sportovní manažer Milan Šedivý. O hráče kádru Žichovic byl poměrně zájem, nicméně nikdo neodešel.

Trenérský debut se Mourkovi vydařil. Podařilo se mu dát znovu dohromady partu, která od úvodního podzimního kola šla za svým cílem, návratem do 1. B třídy. O tom, že se jejich úsilí nese ovoce, hovoří výsledky. Žichovice přezimovaly na čele tabulky. Jejich velice slibný náskok se však smrskl po jediné prohře v Janovicích (1:2) a remíze doma v závěrečném zápase s Nezamyslicemi na tři body. Žichovice jsou s 34 body jediným týmem z účastníků okresního přeboru, který překročil hranici bodové úspěšnosti 80 procent (87%). Pro jaro budou jejich velkým soupeřem druhé Luby B a třetí Nezamyslice.

Lídr tabulky okresního přeboru TJ Žichovice odstartoval poslední sobotu v lednu přípravu na druhou část nejvyšší okresní soutěže. Mimo utkání v Hrádku 26. února (15.00) a ve Strakonicích 4. března od 19 hodin na hřišti s umělým povrchem se Spáleným Poříčím, sehrají další přípravné zápasy na domácím hřišti. Prvním soupeřem jim budou 19. února ve 14 hodin Horažďovice, 6. března od 14 hodin hostí účastníka 1.B třídy Dlouhou Ves, 13. března od 10.30 hodin se utkají s rezervou Sokola Mochtín a přípravu na jarní sezonu zakončí doma 19. března od 14 hodin se Sokolem Malý Bor.

„Připravovat se budeme v domácím prostředí třikrát týdně, v sobotu a v neděli bude trénink venku. Od 25. do 27. února se uskuteční na našem hřišti soustředění, na kterém čeká hráče třífázový trénink,“ uvedl trenér Mourek. Ten je spokojen s tím, že ze základního kádru nikdo neodešel. „Navíc jsou v jednání noví dva hráči, o kterých jsem přesvědčen že by měli být pro tým posilou. Cíl je jednoznačný, a to návrat do 1. B třídy,“ dodal kouč.

Miroslav Sedlmaier