I když si jeho tým vytvořil slibnou pozici před domácí odvetou, kouč Západočechů brzdí přílišný optimismus.

„Rosenborg i přes porážku prokázal, že má kvalitní mužstvo, které hraje do devadesáté minuty. Odveta v Plzni nebude vůbec jednoduchá,“ varuje trenér Vrba.

Plzeňský lodivod byl spokojen především s tím, že jeho tým nedovolil soupeři kombinovat ve středu pole. „To bylo důležité,“ potvrdil kouč. „Zároveň jsme nechtěli, aby se domácí dostávali do pokutového území po centrech. V závěru se to sice Trondheimu několikrát po standardních situacích podařilo, ale stálo při nás štěstí, jednou se dokonce míč točil kolem tyčky naší branky,“ přiznal Vrba.

„Na druhou stranu i my jsme měli několik dalších příležitostí zvýšit náskok. S výsledkem jsem ale hodně spokojený, soupeř nás v závěru zatlačil a my jsme vítězství ubránili silou vůle a disciplínou celého mužstva. Toho si hodně cením a za to patří hráčům poděkování,“ pochválil tým kouč.

Podle Vrby se nedá vyloučit, že zranění brankáře Pavlíka může být vážnějšího rázu. „Nemáme to samozřejmě potvrzené, ale vypadá to na poranění křížového vazu. Definitivní odpověď nám dá až vyšetření, které brankář Pavlík absolvuje po návratu do Plzně,“ dodal trenér Pavel Vrba.

Pevně nohama na zemi zůstává i přes vítězství na půdě soupeře kapitán Viktorie Pavel Horváth. „Výsledek je pro nás příznivý, ale zdaleka není konec. Rosenborg nehrál vůbec špatně, měl také šance, stejně jako my. Možná jsme mohli přidat nějakou tu branku a byli bychom ještě veselejší. Výhra 1:0 je však pro nás velmi povzbudivá a budeme se těšit na odvetu,“ uvedl Pavel Horváth.

Kapitán Viktorie nezapomněl poděkovat několika desítkám plzeňských skalních fanoušků, kteří vážili třiatřicetihodinnou cestu autobusem do Trondheimu a po celý zápas neúnavně Viktorii povzbuzovali. „To, co předvádějí, je úžasné. To, že za námi vycestují až do Jerevanu nebo do Trondheimu, je obdivuhodné. Je to pro nás velká podpora,“ vzkázal věrným příznivcům Viktorie Pavel Horváth.