A právě v pátek 28. února se dožívá šedesáti let.

Jako hráč oblékal dresy Horažďovic, kde stále bydlí, Svéradic, Chanovic, hrál i ve Velkém Boru a aktivní kariéru končil v Nezamyslicích. Na většině štací bavil diváky jako útočník, než pověsil kopačky na hřebík, přeškolil se na obránce.

Okamžitě se vrhl na trénování a dosáhl v něm úspěchů. Celkem šestkrát postoupil do divize. Dvakrát s Horažďovicemi, jednou se Svéradicemi, Klatovy, Pískem a plzeňskou Doubravkou, kde působil celkem třikrát. Dvakrát vedl Chanovice, Klatovy a jednou Blatnou, Písek, Koloveč, Svéradice a Horšovský Týn.

„Nejraději jsem byl v Doubravce, tu mám doslova v srdci, prožil jsem tam toho hodně. Dobře mi bylo i v Klatovech, přestože tam byl postup do divize dost složitý," vrací se k některým svým angažmá.

Má rád hráče, kteří jsou za všech okolností bojovníky. „Vždy jsem upřednostňoval fotbalisty, kteří hráli srdcem. Přijdou na hřiště, nedaří se jim třeba a oni dřou s plným nasazením. Bojují ze všech sil celých devadesát minut."

Měl v práci i skutečné fotbalové osobnosti. O některých je přesvědčen, že mohly ve své kariéře dosáhnout víc. „Takový Petr Dvořák mohl trvale hrát první ligu, a ne ji jenom okusit na pár zápasů v Liberci. Útočník to byl výborný."

Byli ale i fotbalisté, které pomohl pro velký fotbal vychovat. „Radka Mynáře jsem přivedl z Bolevce do Horažďovic a slíbil jsem jeho rodičům, že se o něj postarám. Byl jsem přesvědčen, že má na ligu. A on ji také potom hrál v Příbrami, pražské Spartě a dlouhých devět let v Polsku."

Je asi jediným trenérem u nás, který zároveň vedl v jedné soutěži dva celky, což je velká rarita. „Trénoval jsem v divizi Horažďovice, ale do problémů se dostala Doubravka, a když mě požádala o výpomoc, nemohl jsem odmítnout. Koučoval jsem obě mužstva a trvalo to asi deset kol."

Od ledna 2013 vede Karel Krejčí v I. B třídě Žichovice, které jsou před startem jara první. „Jsem tam spokojen. Není tam takový stres, jako třeba v divizi, ale zápasy prožívám stejně. V trenérské práci mám přání postoupit alespoň ještě jednou do divize. Se Žichovicemi to půjde těžko, ale lákaly by mě Přeštice, kterým by divize náramně slušela."