Jeho svěřenci v generálce na sobotní ostrý boj proti pražské Admiře porazili nováčka krajského přeboru mužů z Kolovče 3:2.


„Zápas mi hodně řekl o sestavě pro sobotní mistrovský duel,“ vysvětlil nový klatovský lodivod, který se v úterý musel obejít bez nemocného Bušty a Hovorky, jež je na dovolené. Kouč si ale velmi pochvaloval mladé krajní beky. „Ti se mi v utkání proti Kolovči moc líbili. A nejen na nich, ale i na dalších mladících je vidět, že se zápas od zápasu zlepšují. Tito kluci, kteří ještě v minulém soutěžním ročníku kopali dorosteneckou divizi se skvěle v soutěži dospělých, která je hodně o něčem jiném, adaptují,“ dodal Jiří Toman, bez jehož povšimnutí ale nezůstala úterní viditelná slabina týmu z města pod Černou věží – koncovka. „Tam máme velké rezervy, neproměnili jsme řadu šancí, i když musím připomenout, že hosty z Kolovče dost podržel také výborný gólman Simbartl, který chytal v prvním poločase.

Nechci se ale vymlouvat, byly situace, po kterých prostě musí přijít gól. V divizi těch šancí tolik nebývá, proto je potřeba každé z nich využít,“ uvedl Toman, který věří, že kanonýři v jeho kádru své kvality v ostrých divizních bojích předvedou. „Třeba Pavlík se dostával do velmi slibných příležitostí, ale projevila se u něj nezkušenost. Věřím, že se hodně rychle otrká a nějaký ten gól dá,“ dodal.


Jiří Toman po úterním přípravném utkání vysekl poklonu kolovečskému soupeři. „Slavoj disponuje kvalitním kádrem, také u nás v úterý ukázal svoji sílu. Byly vidět divizní zkušenosti Miloty či Šperla. A to hostům ještě chyběl ostřílený exligový Diepold. Troufám si tvrdit, že nováček z Kolovče bude v nadcházejícím soutěžním ročníku 2008/2009 v přeboru Plzeňského kraje okupovat přední příčky tabulky,“ uvedl na adresu Kolovečských Jiří Toman.