Na turnaji se utkají týmy mužů a přípravek Chanosu Chanovice, FK Svéradice a FK Horažďovice.


„Memoriál začne ve 13.30 hodin, kdy se o slavnostní výkop postará bývalý vynikající fotbalový reprezentant, současný šéf pražských Bohemians 1905 Antonín Panenka za asistence dam Marie Smitkové a Aleny Pavlovské,“ upřesnil informace trenér mužů pořadajícho Chanosu Chanovice Miroslav Rambousek.


Kromě zmiňovaného klokana Panenky bude druhým vzácným hostem turnaje Emil Kristek, místopředseda představenstva a obchodní ředitel klubu Bohemians 1905. „Myslím, že oba budou vstřícní k případným zájemcům o autogram,“ řekl Rambousek, který tímto zve nejen příznivce kopané zítra odpoledne na chanovické hřiště. „Hrát se bude systémem každý s každým na dvakrát třicet minut, turnaj se sice určitě ponese v duchu fair play, ale věřím, že zároveň přinese zajímavou podívanou,“ dodal.


„Jsem rád, že fotbalisté uctí památku dvou nadšenců, kteří byli otci svéradického fotbalového zázraku na malé vsi v osmdesátých letech minulého století. Ale i dvou patriotů, kteří své životy zasvětili venkovu a rodným vesnicím - Chanovicím František Pavlovský a Svéradicím Josef Smitka,“ uvedl starosta Chanovic Petr Klásek.


Jak vše na chanovickém hřišti dopadlo, se přímí účastníci memoriálu dozví zítra v 17.30 hodin při vyhlášení výsledků. Čtenáři Deníku pak určitě v pondělí.