Divizní hráči Klatov i oba zástupci Pošumaví v nejvyšší krajské fotbalové soutěži mužů budou mít při víkendových bojích o další kolekci mistrovských bodů výhodu domácího prostředí.


„Neznám sílu Hořovicka, ale určitě nás zítra čeká těžký soupeř, vždyť v prvním kole porazil Vltavín. Nečeká nás tedy procházka růžovým sadem, ale chceme doma udělat nějaký bod,“ uvedl trenér TJ Klatovy Jiří Toman, který se bude muset obejít bez zraněných Zedníka a Adamky. „Ale nastoupit by už mohl Bušta, který byl nemocný a ani administrativní šimpl mu zatím nedovoloval hrát,“ prozradil Toman, který hodlá dát na hřišti prostor i zkušenému Vonáškovi.


Potvrdit vítězství z úvodního kola krajského přeboru mají v plánu fotbalisté Chanovic i exdivizních Horažďovic. „Uděláme maximum pro to, aby body zůstaly u nás doma,“ tvrdil včera trenér Chanosu Chanovice Miroslav Rambousek, podle kterého jeho tým bude mít větší sílu, než tomu bylo v minulém kole ve Zbůchu. „Trénují a v sobotu budou připravení Toman a Kislinger. Nad startem Malého ještě visí otazník, stejně tak nad Hnídkem, který je na svatební cestě,“ upřesnil Rambousek.


Body nemíní dát na cestu domů Manětínu fotbalisté Horažďovic, kteří o tamní pouti očekávají slušnou návštěvu na jejich nedělním vystoupení. Tak věřím, že jsme jim nabídli v minulém kole dostečnou pozvánku. Ale my tento zápas bereme jako každý jiný, stejně důležitý,“ řekl trenér FK Horažďovice Luboš Vašica, který bude mít k dispozici kompletní kádr. „Náš soupeř z Manětína předvádí rychlý kombinační fotbal. Proto nesmíme nic ponechat náhodě, nesmíme šetřit důrazem a nechávat soupeři prostor. Důležitá bude bojovnost, a pokud k ní dáme srdíčko, body zůstanou doma,“ měl včera jasno kouč Horažďovic.