Zajímavé divizní derby bude k vidění v sobotu na fotbalovém hřišti na Rozvoji v Klatovech. Domácí TJ hostí rozjetou domažlickou Jiskru, za kterou nyní kopou tři fotbalisté, již nedávno oblékali dres Klatov a kterou diriguje trenér Dejmek. Ten také sedával na lavičce týmu z města karafiátů.


„Chceme doma samozřejmě vyhrát, ale vím, že nás nečeká lehká bitva,“ je jasné trenérovi TJ Klatovy Jiřímu Tomanovi, který se bude musetv sobotuobejít bez zkušeného Zedníka. Ten si totiž v minulém zápase obnovil zranění stehenního svalu. „Otazník visí také nad startem fotbalového matadora Vonáška. „Má potíže se zády,“ upřesnil kouč, který věří, že se jeho svěřenci o vítězství poperou.


„Domažlice mají silný tým, především v ofenzívě. Musíme chytit začátek zápasu, hrát zodpovědně odzadu a vyvarovat se hrubých chyb. Jakékoliv naše zaváhání by mohl soupeř hned potrestat,“ ví klatovský lodivod, podle kterého jeho mladí bojovníci nesmí dávat domažlickým protihráčům na hřišti žádný prostor.


Klatované očekávají také slušnou diváckou návštěvu. Na pikantnosti derby přidává skutečnost, že proti sobě poprvé v divizi nastoupí bratři Cihlářové, Jaroslav v dresu Klatov, Pavel v barvách Domažlic.