O tom, kdo přezimuje na dně tabulky divizní skupiny A, se bude rozhodovatv sobotuna v Klatovech na hřišti na Rozvoji mezi fotbalisty domácí TJ a Vejprnic.


„Samozřejmě, že chceme uspět. Je to naše poslední podzimní domácí vystoupení, tak se s našimi věrnými fanoušky chceme rozloučit co nejlépe, a to vítězstvím,“ plánoval si včera trenér TJ Klatovy Jiří Toman, který ale zároveň připomněl, že duel s Vejprnicemi nebude procházkou růžovým sadem. „Vejprnice hrají venku lépe než doma,“ podotkl Toman, který ale zároveň připomněl, že Vejprničtí mají nyní problémy s hráčským kádrem. „Ale my jsme na tom stejně. Tři hráči, György, Hovorkaa Rendl, jsou zranění a nad jejichstartem visí otazník. Uvidíme, jak na tom budouv sobotudopoledne,“ dodal klatovský lodivod, podle kterého by absence zmiňovaných fotbalistů byla na hřišti znát. „Hovorka je zkušeným hráčem a mladík György je šikovným fotbalistou a neúnavným bojovníkem,“ upřesnil Toman.


Klatovský lodivod má jasno o taktice, která by mohlav sobotuvést ke třem bodům. „Vejprnice mají určité rezervy v obraně, dost gólů inkasují. Tady se nabízí prostor pro naše brejkové hráče, především Beneš či Zedník by se mohli prosadit,“ uvažoval Toman. „Ale samozřejmě musíme pohlídat vpředu rychlonohého exhoražďovického útočníka Horvátha,“ bylo jasné klatovskému trenérovi, který vzhledem k výkonům obou týmů čeká velmi vyrovnanou fotbalovou bitvu.


Klatovy jsou zatím se čtyřmi body poslední, Vejprnice jsou o stupínek výše se šesti body na kontě. Regionální divizní derby o černého Petra začíná v Klatovechv sobotuve 14.00 hodin.