Fanoušci, kteří by rádi viděli o tomto víkendu duel vyšší fotbalové soutěže v podání kolektivů z Pošumaví budou muset cestovat. Divizní Klatovy totiž zajíždí do Třeboně a také oba zástupci Klatovska v krajském přeboru míří na hřiště soupeřů. Chanovice do Přeštic, Horažďovice do Staňkova
Divizní tým Klatov, nabuzený vítězným tažením nad Hořovickem v minulém kole, by měl na jih Čech v neděli ráno odjet v plné síle. „Snad konečně budeme poprvé kompletní. Zedník, který nehrál kvůli svalovému zranění, už lehce trénoval a věřím, že do Třeboně pojede,“ doufá trenér TJ Klatovy Jiří Toman, kterému je jasné, že nedělní duel nebude procházkou růžovým sadem. „Třeboň je každoročně stálicí v horních patrech divizní tabulky, disponuje kvalitním kádrem. My musíme hrát odzadu a zkusit něco vytěžit z rychlých brejků,“ je jasné Tomanovi. Klatovský lodivod by rád z Třeboně přivezl nějaký ten bod. „Bude to hodně těžké, remízu bych bral všemi deseti,“ dodal.


Snadné to nebudou mít ani Horažďovice ve Staňkově. „Jedeme na půdu nováčka, který bude chtít doma uspět. Budu spokojený, když neprohrajeme,“ řekl trenér FK Horažďovice Luboš Vašica. Ten se bude muset v neděli obejít bez zkušeného krajního záložníka Marka Šafandy, který odjíždí na dovolenou. „Bude to velké oslabení, ale musíme se s tím vypořádat. Mám už v hlavě alternativy pro záskok na Šafandově postu,“ uvedl kouč, který věří, že se jeho svěřenci poučili z minulého zápasu a vyvarují se chyb. kterých se v utkání proti Manětínu dopouštěli.


Prolomit nepříznivou bilanci se svým zítřejším soupeřem pojedou do Přeštic Chanovice. „V Přešticích jsme vždycky hráli dobře, ale ze hřiště jsme odešli v roli poraženého,“ potvrdil trenér Chanosu Chanovice. „Bude to ale těžké, Přeštice ještě nezískaly ani bod a budou chtít doma určitě vyhrát,“ je jasné trenérovi, který by rád napravil minulé remízové domácí zaváhání se ZČE Plzeň. „Žádnou speciální taktiku na zítřek nemám, musíme být prostě lepší,“ dodal.