Trenér Pavel Zdanovec si ale z tohoto dílčího neúspěchu těžkou hlavou nedělá. „Spíše než jako generálku jsme tohle utkání brali jako další přípravný zápas pro osvojování si nových věcí, které se teď učíme. Sestava byla opět trochu pozměněná a vyzkoušeli jsme si další varianty v rozestavení a na hráčských postech. Výstavba hry fungovala dobře, problém byl ve finální fázi. Ze dvou šancí jsme orazítkovali pouze tyč a další slibné příležitosti jsme neřešili v koncovce správně," hodnotil kouč Slavie poslední přípravné vystoupení.

Kádr přes zimu zůstával de facto pohromadě. Na jaře budou v dresu Jesenice bojovat úplně všichni jako na podzim. „Tým byl doplněný o jediného hráče, Láďu Obermajera z Povltavské FA, jinak mužstvo zůstává stejné," potvrdil Pavel Zdanovec, který celkově dlouhou zimní přípravu hodnotí spíš kladně. „Docházku bych si samozřejmě představoval ještě o něco lepší, ale jinak přípravu hodnotíme kladně. Zápasy nám ukázaly nové herní varianty, které můžeme v určitých momentech sezony aplikovat," konstatoval kouč slávistů.

Teď už mužstvo připravuje na první jarní utkání, ve kterém Jeseničtí nastoupí v sobotu od 15 hodin doma proti Teplýšovicím, jimž mají co vracet. Podzimní vzájemný souboj totiž na hřišti soupeře prohráli 3:4. „Doufáme, že to bude úplně jiné utkání než na podzim. Herně i výsledkově," přeje si zkušený trenér. „Nutno ale podotknout, že vlivem různých absencí nebudeme v kompletním složení. I tak věříme, že utkání zvládneme," dodal Zdanovec optimisticky.