„Ale tak jednoznačné to nebylo. Výsledek sice vypadá přesvědčivě, ale hra byla místy velmi vyrovnaná. Rapid mě dost překvapil, nehrál vůbec špatně. Naopak, soupeře musím pochválit. Domácí měli v sestavě několik nových mladých kluků, kteří byli běhaví a dost nám to znepříjemnili,“ podotýká na úvod hodnocení zápasu nýrský trenér Karel Kalivoda.

Ten viděl největší rozdíl hlavně v produktivitě. „My i Rapid jsme si vytvořili několik brankových příležitostí. Nám se ale mimořádně dařilo střelecky. Dokázali jsme využít šance, které se nám v zápase naskytly,“ byl rád Kalivoda. „Proto to nakonec skončilo tak, jak to skončilo,“ doplnil odpověď.

Kalivoda měl v Plzni kompletní kádr včetně brankáře Moravce, který je však na odchodu. „Jirka nám bude k dispozici jen na dvě úvodní kola. Se startem I. B třídy odchází z rodinných důvodů hrát do Křimic. Aktuálně tak máme brankáře Martina Toula a dotáhli jsme také přesun Dominika Šíta ze Strážova,“ prozradil šéf nýrské lavičky.

V příštím kole čeká na fotbalisty Nýrska první domácí zápas. Na Klatovsko přijede nováček z Holýšova, který v úvodním kole nestačil v derby na Meclov 2:4. „Tento zápas nesmíme vůbec podcenit. Naopak, musíme se poučit z chyb, které jsme udělali na Rapidu. Domácím jsme během první půle otevřeli několik okének. Z jednoho pramenil zbytečný faul a vyrovnávací gól ze standardní situace,“ zůstává Kalivoda i přes úvodní výhru pokorný a opatrný. „Na druhou stranu bych ještě chtěl vyzdvihnout naši hru ve druhé půli. Domácí se hnali bezhlavě za vyrovnáním a my trestali z brejků,“ dodal trenér Nýrska.