Nutno dodat, že na obou hřištích budou k vidění zajímaví soupeři. V Nýrsku hraje lídr tabulky z Rozvadova a rozjeté Svéradice hostí přemožitele Okuly, rezervu divizní Doubravky.

Skutečným magnetem kola však bude bezesporu derby Luby – Klatovy v krajském přeboru.

Ostatní týmy z Pošumaví, které zajíždí na hřiště soupeřů, to budou mít hodně těžké. Divizní Sušice hraje v Táboře s rezervou druholigového Táborska, Horažďovice zajíždí do Vejprnic, kde je čeká domácí Slávie útočící na čelo tabulky, a Mochtín bude hostem Křimic. Domácí Sokol jde do tohoto duelu ozdoben výhrou venku v úvodním jarním kole nad Slavojem Žihle.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, ve 14.30 hodin.

Sobota 15. března

DIVIZE – SKUPINA A

Táborsko B – Sušice (UMT, Kvapilova ul.). Rezerva druholigového Táborska v posledních pěti zápasech doma čtyřikrát neobdržela ani branku a inkasovala pouze dvakrát od vedoucího Benešova. Sušice naopak v posledních třech podzimních duelech venku nedala ani branku a třináctkrát inkasovala. Výsledek pohledného a dramatického zápasu v Sušici, který vyhrálo Táborsko 4:3, se ale vymyká této bilanci. Možná i napovídá, že by nemuseli hráči z města na Otavě odjíždět z Tábora se sklopenými hlavami.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Luby – Klatovy. Na podzimní derby v Klatovech přišlo 255 platících diváků. Ti viděli po brankách domácích hráčů Cihláře, Matějky, Meszárose a za hosty skórujícího Voráče vítězství Klatov 3:1. Od roku 2010, kdy skončil na podzim vzájemný duel v 1. A třídě v Klatovech 2:2, následovaly čtyři výhry Klatov. To zcela přesvědčivě stanovuje favorita zápasu. Je předpoklad, že by do ochozů lubského hřiště mohlo najít cestu i tentokrát několik stovek diváků. Pak je jen na hráčích, aby se postarali svými výkony o jejich spokojenost.

Vejprnice – Horažďovice. Domácí neskrývají, že myslí útok na čelo tabulky vážně. Tyto plány si poněkuď zkomplikovali posledními domácími podzimními zápasy, které po předcházejících výhrách doma s Přešticemi a Kolovčí prohráli. První letošní krok za vytýčeným cílem byl ale ze strany Vejprnic po výhře v Domažlicích úspěšný. Z pohledu vzájemných výsledků jsou na tom lépe Horažďovice, které vyhrály pětkrát, dvakrát maximálně bodovaly Vejprnice a čtyřikrát se rozešli oba soupeři dělbou bodů. Doma se Vejprnice naposledy radovaly z výhry nad Horažďovicemi na jaře před šesti roky po výhře 3:0. Ve vzájemných zápasech padlo od roku 2007 již 35 gólů (20:15 pro hosty).

1. A TŘÍDA

Nýrsko – Rozvadov. Okula zahájila letošní jarní pouť za ziskem mistrovských bodů smolnou, těsnou prohrou v Plzni s rezervou divizního Senca. Hosté z Rozvadova přijíždí do Nýrska v roli lídra tabulky. O tom, že jsou v čele tabulky, přesvědčují zejména výsledky na hřištích soupeřů. První jarní výhrou v minulém kole v Chlumčanech to jen potvrdili. Byli tak úspěšní ve všech dosud osmi odehraných zápasech, ve kterých jen dvakrát (ve Svéradicích a v Horšovském Týně) remizovali. Doma jejich úspěšnost byla více kolísavá, nicméně na zápas s Nýrskem si určitě dobře pamatují, neboť skončil nejvyšší výhrou v tomto ročníku v poměru 8:0. Okula si vedla doma na podzim velmi dobře. Pokazila si to pouze v posledním kole, kdy na svém pažitu ztratila tři body s druhým v tabulce Horšovským Týnem. Favoritem jsou hosté, Nýrsko může jen překvapit.

ZIMNÍ TURNAJ EL-WEST V. KOLO (UMT v Sušici)

Hrádek – Klatovy B (14.00), Velhartice – Hradešice (18.00)

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

Blatná – Žichovice (14.00), Měčín – Radkovice (10.30), Mrákov – Strážov (14.00), Vrhaveč A – Mochtín B (15.00)

Neděle 16. března

1. A TŘÍDA

Křimice – Mochtín. Téměř celý podzim se vraceli domácí ze hřišť soupeřů s prázdnou. Štěstí se na ně usmálo až v závěru minulé sezony, kdy překvapivě remizovali na hřišti třetího celku tabulky v Černicích. Úvodní kolo letošní jarní sezony bylo k hráčům Sokola Křimice ještě štědřejší. Postarali se o to prvním vítězstvím venku nad Žihlí. Mochtín již tak úspěšný nebyl, v minulém kole doma přenechal dva body předposlednímu v tabulce Městu Touškov, ale na hřištích soupeřů se dokáže o body poprat. To také na podzim prokázal ve čtyřech z devíti zápasů, ve kterých bodoval. Podzimní vzájemné klání v Mochtíně skončilo prohrou Křimic 0:4, a také proto jedou hosté do Křimic s cílem bodovat.

Svéradice – Doubravka B. Svéradice mile překvapily výhrou v minulém kole v Chodském Újezdu nad soupeřem, od kterého na podzim doma inkasovaly šest branek. Aby toho nebylo málo, pak v druhém podzimním kole dostaly stejný půltuctový příděl také od rezervy Doubravky. S prvním soupeřem si již výhrou na jeho hřišti dluh vyřídily, na řadě je nyní rezerva divizní Doubravky. Pokud se svéradickým hráčům podaří i v tomto zápase zvítězit, pak mohou již přemýšlet o tom, jak by asi chutnal závěr soutěže, který by ukončili dvěma zápasy o postup do krajského přeboru. Faktem je, že jarní cesta za tímto cílem je dlouhá a bude i trnitá. Nicméně někteří hráči mají již zkušeností na rozdávání a další je postupně získávají, takže co není, může být.

ZIMNÍ TURNAJ EL-WEST – V. KOLO (UMT v Sušici)

Železná Ruda – Sušice B (14.00), Pačejov – Měcholupy (16.00)

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL

Vrhaveč B – Týnec (14.00).

Miroslav Sedlmaier