Jeho členů do klubovny v Lidovém domě ale dorazilo pouhých dvacet z celkových pětašedesáti.


„Přiznám, že jsem čekal větší účast, ale na druhou stranu se nedá mluvit o zklamání. Chápu, že členové našeho klubu mají svá zaměstnání, rodiny a i další aktivity. Vím ze zkušenosti, že je někdy moc těžké všechno skloubit. Důležité je, že náš klub šlape, že jeho členové svými aktivitami dávají o sobě vědět,“ tvrdil předseda Fanclubu Sparty v Sušici Karel Žejdlík.


Ten v této souvislosti zároveň připomněl absolutní vítězství Sušice při nedávném turnaji v malé kopané Fanclubů Sparty na fotbalovém hřišti v Rabí. „Všem hráčům, kteří se o prvenství zasloužili, patří můj velký dík. Stejně tak fanouškům, pořadatelům klání a také Martinu Matašemu z oddílu kopané TJ Sušice, který nám půjčil dresy na turnaj,“ děkoval Žejdlík.


Předseda sušických příznivců pražských červenožlutomodrých barev neopomněl vyzdvihnout významnou celoroční práci dvou velice aktivních členů. „Nejvíc našemu klubu dávají pokladník Jaroslav Šmol a Stanislav Pour,“ řekl. S jmenovaným pokladníkem právě Karel Žejdlík založil před dvěma roky sparťanský fanclub v Sušici.


„Scházíme se pravidelně každé pondělí v naší klubovně a diskutujeme. O všem možném, ale všechno se točí hlavně kolem naší Sparty. Hodnotíme nejen její účinkování na fotbalové scéně, ale také naše fandění. Zároveň plánujeme, kam vyrazíme, kdy a kde Spartu zase podpoříme,“ prozradil klubista.


Srdce dnes třicetiletého Karla Žejdlíka si pražská Sparta získala už dávno před lety. „Byl jsem ještě kluk. Nevím sice přesně, kdy to bylo, ale vím, o co šlo. Bylo to finále tehdejšího československého poháru proti Dunajské Stredě a pražská Sparta v něm padla na penalty. Od té doby jsem sparťan. Nedokážu dnes vysvětlit, proč právě od zmiňovaného zápasu, ale prostě mě Sparta lapila,“ zavzpomínal Karel Žejdlík.


Pražský velkoklub nenechává činnost svých věrných fanoušků, členů fanclubů, které jsou rozesety po všech koutech České republiky, bez povšimnutí. „Kromě toho, že nás každoročně současný project manažer Tomáš Křivda, který má na starosti fancluby, osobně informuje o aktuálním dění ve Spartě, máme různé výhody pramenící z členství ve Fanclubu Sparty Praha. Lépe a levněji sháníme vstupenky na zápasy Sparty Praha, kterých se účastníme. Stejně tak i dalších akcí pořádaných Spartou Praha. A třeba před rokem jsme u nás v Sušici mohli obdivovat originálního krasavce pro mistra ligy. Zavítala k nám také trofej pro vítěze Poháru ČMFS,“ pochlubil se první muž klubu sušických sparťanů.


A jaké mají členové fanclubu z města pod Svatoborem cíle pro tuto sezonu? „Pomůžeme naší Spartě k titulu,“ tvrdil odhodlaně Karel Žejdlík. „Chceme nejvýš a nic jiného nebereme. Sparta je nejlepší a všem to také ukáže,“ dodal Karel Žejdlík.