V okresních soutěžích, které měly dvě kola u dospělých a mladších žáků předehrána, zbývá sehrát tři, v ostatních soutěžích v kraji a v divizi vesměs chybí do konce sehrát pět kol.

Praxí potvrzená teorie hovoří o tom, že o sestupu a postupu se rozhoduje již na podzim. Do tuhého jde v divizi, kde se začíná bodově oddělovat střed tabulky od sestupových vod. V nich se většinou pohybují nováčkové, mezi které patří i Sušice. Tým z města na Otavě má před sebou právě v tomto kole soupeře se stejným počtem bodů a čeká ho souboj o šest bodů. V krajském přeboru čeká Luby doma v tabulce druhý Chotíkov. Horažďovice ve stejné soutěži hostí plzeňský Rapid a věří, že je zisk tří bodů v Klatovech nastartoval k úspěšnějšímu závěru podzimu. Vzpruhu po bodovém výpadku v posledních kolech potřebuje Mochtín v 1. A třídě a k tomu může vést cesta třeba přes vítězství v duelu s rezervou Doubravky.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 15.30 hodin.

SOBOTA 19. ŘÍJNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Stod – Klatovy. Oba soupeři v posledním kole shodně prohráli 0:3. Přesto jsou mírným favoritem hosté, kteří však již tři zápasy za sebou venku nebodovali. Na druhé straně domácí vše, co získali (9 bodů), uhráli pouze doma.

1. A TŘÍDA

Zruč – Svéradice. Hosté se poté, kdy se v posledním kole postarali o největší překvapení výhrou nad dosud neporaženým lídrem z Černic, dostali do pozice, že je žádný z dalších soupeřů již nepodcení. A domácí budou bojovat, neboť klesli v tabulce až na předposlední místo.

Spálené Poříčí – Nýrsko. Čtyři zápasy doma, z toho tři prohry, a na druhé straně jediné, a to výrazné vítězství 4:0 nad Žihlí, to je vizitka domácích. Když k tomu přidáme pět proher za sebou na hřištích soupeřů, pak je tu šance pro Nýrsko.

Mochtín – Doubravka B. Hosté čtyřikrát za sebou venku „padli" a body získali pouze na hřišti posledního Spáleného Poříčí.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Žákava – Horažďovice B. Zápas sousedů v tabulce, v němž pro hosty hovoří dva body k dobru.

Měčín – Starý Smolivec. Hosté vyhráli ve Strážově 3:1, remizovali 1:1 v Horažďovicích a naposledy prohráli venku s Žákavou. Měčín byl venku ještě úspěšnější a kromě prohry s Žichovicemi dělal svým příznivcům radost i doma.

Dlouhá Ves – Strážov. Domácí Tatran se pohybuje na sestupovém místě. Od pátého kola však nastal obrat k lepšímu a ve Štěnovicích v minulém kole prohrál až po boji. Také proto to nebude mít Strážov lehké.

Pačejov – Štěnovice. V posledních kolech úspěšný Pačejov si slibné umístění pokazil vysokou prohrou od béčka Rapidu.

OKRESNÍ PŘEBOR

Vrhaveč – Velký Bor, Hrádek – Sušice B, Janovice – Železná Ruda, Švihov – Luby B, Nezamyslice – Chanovice

III. TŘÍDA

Velké Hydčice – Hradešice B, Žihobce – Měcholupy, Hartmanice – Strážov B (14.00, hř. Hartmanice – hraje se v obráceném pořadí), Velhartice – Bezděkov, Nalžovské Hory – Týnec

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Bolešiny B – Neznašovy, Křenice – Měčín B

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Kolinec – Budětice, Kvasetice – Soběšice, Sušice C – Milčice

NEDĚLE 20. ŘÍJNA

DIVIZE – SKUPINA A

Sušice – Jindřichův Hradec. Sušice má doma hratelného soupeře. Hosté mají stejný počet bodů a rozdílem skóre jsou za Sušicí.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Luby – Chotíkov. Hostům patří druhé místo, Luby jsou také na druhém místě – od konce. Domácí mohou pouze překvapit.

Horažďovice – Rapid Plzeň. Domácí by rádi oprášili v posledních ročnících tolik opakované pravidlo, že jejich hřiště je nedobytná tvrz.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Hradešice – Losiná. Kde jinde než na svém hřišti by se měli domácí před věrnými diváky rehabilitovat. Losiná ale občas dokáže domácí hodně zlobit.

Žichovice – Rapid Plzeň B (15.00). V tabulce dělí domácí od soupeře tři body. Rapid zaskočil remízou Losinou a ještě více Hradešice, kde vyhrál 4:2. Pokud tedy domácí chtějí útočit na první místo, od kterého jsou vzdáleni bod, musí vyhrát.

OKRESNÍ PŘEBOR

Klatovy B – Běšiny, Malý Bor – Bolešiny

III. TŘÍDA

Janovice B – Mochtín B, Svéradice B – Kašperské Hory

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Vrhaveč B – Dlažov, Bezděkov B – Dešenice, Nýrsko B – Železná Ruda B (15.00), Měcholupy B – Ježovy

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Zavlekov – Plánice (15.00), Veřechov – Hory Matky Boží (15.00), Pačejov B – Hrádek B.

Miroslav Sedlmaier