KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ
Rozdílným způsobem se s letošní částí soutěžního ročníku rozloučily kolektivy z Pošumaví. Chanovice proti soupeři ze druhého místa tabulky z Holýšova předvedenou hrou neměly šanci na úspěch a vidina možnosti využít poslední příležitosti k tomu, aby doma potěšily alespoň jednou své příznivce vítězstvím, zůstala pouze v kategorii zbožných přání. Daleko úspěšnější byly sousední Horažďovice, kde trenér Luboš Vašica opět neprodělal, když do sestavy zařadil nadějné hráče, věkem ještě dorostence. Přestože to možná na první pohled tak nevypadá, zřejmě v současných podmínkách Horažďovičtí udělali maximum pro to, aby měli pro jaro slibnou výchozí pozici k záchraně v KP. Chanovice budou na jaře zachraňovat účast v KP z předposledního 15. místa, Horažďovice mají o tři body více a přezimují s 15 body na 11. místě.


I.A TŘÍDA
Nejúspěšnějším celkem v 1.A třídě z týmů z Pošumaví je zásluhou výsledkově výborné druhé poloviny podzimu TJ Sušice. Sušičtí vítězstvím v derby v Klatovech formu potvrdili sedmým vítězstvím v řadě, a to je pro ně určitě velká motivace do jarních důležitých bojů o mistrovské body. Postupně se zlepšovali až na 4. místo a udržení tohoto pořadí jim dává záruky po ročním půstu se v baráži opět pokusit o návrat do krajského přeboru. Ostatní zástupci Pošumaví shodně remizovali 1:1. Nýrsko a Luby tak přezimují v polovině tabulky, když mají 19, resp. 18 bodů. Žichovice jsou se 14 body třinácté a klatovská záloha, která získala za celý podzim pouhé čtyři body, se všem dívá na záda s velkým odstupem z posledního místa.

I.B TŘÍDA
Pouze skóre rozhodlo o tom, že na prvním místě 1.B třídy – skupiny B přezimuje po vítězství v Losiné FC Švihov. Druhé Spálené Poříčí remizovalo v Dlouhé Vsi a třetí skončil horším skóre o jedinou branku další kolektiv z Pošumaví, SK Strážov, který v dramatickém zápase v Dobřanech zachraňoval bod čtyři minuty před koncem. V jarní části bojů o prvenství i záchranu v této soutěži se máme na co těšit. Na čele tabulky i na jejím konci jsou mezi účastníky soutěže minimální bodové rozdíly a každý získaný bodík navíc bude mít cenu zlata. Je třeba doufat, že se týmy z Pošumaví poučí z nevydařeného zahájení tohoto ročníku a již od prvních minut jarního kolotoče soubojů o mistrovské body se rozjedou na plný plyn. Pokud ne, pak by se další ztráty třeba již nepodařilo dohnat. Při hrozbě sestupu dvou celků z kraje z divize se ještě navýší počet sestupujících. To nebude žádná legrace, neboť definitivní jistotu záchrany jistí pouze umístění do 10. místa!

Miroslav Sedlmaier

Milan Kilián