KRAJSKÝ PŘEBOR
Atraktivní derby se hrálo v Nýrsku, kam zavítala exdivizní Sušice.

Nýrsko – Sušice 2:2, na PK 7:8 (1:0; branky: 34., 74. György T. – 57. Klíma, 82. Vašák; roz.: Křen – Bogdan, Bína; ŽK: 1:1; div.: 162).

Krajský přebor 2017/2018: Nýrsko (modrobílé dresy) - Sušice 2:2, na PK 7:8.Zdroj: Deník / Kanta TomášZačátek zápasu byl opatrný z obou stran a brankáři příliš práce neměli. Poprvé musel vážněji zasahovat ve 27. minutě domácí brankář Moravec, který zlikvidoval dvě zakončení sušických hráčů. Ve 33. minutě dal gól domácí Výtisk, ale jeho radost zhatil ofsajd. O minutu později už to ale domácím vyšlo. Po akci Výtiska se nechytatelnou střelou k tyči prosadil Tomáš György.

Hosté mohli vyrovnat v poslední pětiminutovce první půle, ale Halas ani Hájek neměli štěstí. Úspěšný nebyl Hájek ani při hlavičce v 50. minutě. Na druhé straně přestřelil v stoprocentní šanci Kohout a průnik Výtiska zlikvidoval sušický gólman Gill. V 57. minutě se odrazil míč k hostujícímu Klímovi, a ten zamířil přesně k tyči – 1:1. V 65. minutě byl blízko gólu sušický Skála, ale do vedení šli opět domácí. Kohout přenechal ve vápně míč Tomášovi Györgymu, který zamířil opět přesně k tyči. Hosté se ale nevzdali. V 80. minutě skončil míč po střele Halase na břevně, ale o dvě minuty později vyrovnal po centru střídající Vašák. V penaltovém rozstřelu byli exekutoři stoprocentní až do osmé série, ve které selhal domácí Kolář.

„Viděli jsme dobré utkání, „odježděné“ z obou stran. Byla v něm samozřejmě ještě spousta chyb na jedné i druhé straně. Remíza je vcelku spravedlivá. Penalty už jsou pak o štěstí,“ řekl k zápasu trenér Sušice Petr Janda. S tím souhlasil i trenér Nýrska Karel Kalivoda: „Bylo to vyrovnané utkání. Dvakrát jsme vedli, ale soupeř vždy po našich chybách vyrovnal. Vedení 2:1 jsme už měli udržet. Nejvíc mě ale mrzí, že jsme ve druhém poločase upustili od hry, kterou umíme.“

Krajský přebor 2017/2018: Nýrsko (modrobílé dresy) - Sušice 2:2, na PK 7:8.Zdroj: Deník / Kanta Tomáš

Další zástupce Klatovska v nejvyšší krajské soutěži, TJ Start Luby, nestačil v Horní Bříze na nováčka soutěže a podlehl mu 1:3.
Horní Bříza – Luby 3:1 (1:1; branky: 29. (PK) Janka, 60. Zedník, 65. Paukner – 27. Pivoňka Michal; roz.: Homr – König, Ruda; ŽK: 1:2; div.: 150).

1. A TŘÍDA
V ročníku 2017/2018 budou v 1. A třídě reprezentovat okres Klatovy celky Horažďovic, Žichovic, Mochtína a Svéradic, které sestoupily z krajského přeboru. Nejlépe se z nich v minulé sezoně vedlo Horažďovicím, které do nového ročníku vykročily výhrou 3:0 nad Chlumčany. Hned první kolo nabídlo okresní derby v Mochtíně, ve kterém si domácí poradili se Žichovicemi v poměru 3:1. V duelu dvou exúčastníků krajského přeboru se ve Svéradicích z výhry radovalo béčko Rokycan, kdy jediný gól utkání dalo už v první minutě.

Mochtín – Žichovice 3:1 (2:0; branky: 33. Bejvl, 39. Pretzelmayer J., 54. Čeleda – 62. Beneš R.; roz.: Liškutín – Duspiva, Kovářík; ŽK: 1:2; div.: 100). Svéradice – Rokycany B 0:1 (0:1; branka: 2. Cibula; roz.: Žák – Schneider, Jílek; ŽK: 3:3; div.: 80). Horažďovice – Chlumčany 3:0 (1:0; branky: 44. Hlaváč, 77., 83. Nauš; roz.: Ruda – Petržílka, Velíšek; ŽK: 4:1; div.: 100).

Prvními koly byly o víkendu na Klatovsku rozehrány dvě nejvyšší okresní fotbalové soutěže – okresní přebor a III. třída. Čtvrtá třída startuje o dva týdny později.

OKRESNÍ PŘEBOR
Velké obměny týmů oproti minulé sezoně doznal okresní přebor. Z 1. B třídy do soutěže sestoupily hned tři týmy – Dlouhá Ves, Měčín a Strážov. První dva jmenované své zápasy zvládly, a připsaly si jednogólové výhry, Strážov ztratil jeden bod v Bolešinech. Výborně vstoupil do soutěže vítěz minulého ročníku III. třídy, tým Železné Rudy, který doma porazil 5:2 Malý Bor. Nepropadli ani další postoupivší z nižší třídy – družstva Chudenic a Svéradic B, i když po prohrách o jeden gól na body nedosáhli. Rázně do soutěže vstoupily Janovice, které zvítězily 5:1 na půdě třetího týmu loňské sezony v Sušici.

Ilustrační fotoZdroj: DENÍKHartmanice – Dlouhá Ves 0:1 (0:0; branka: 61. Švec; roz.: Abraham; ŽK: 1:5; div.: 150).
Budětice – Svéradice B 3:2 (2:1; branky: 16. Frančík, 21. Korda, 48. Homolka – 43. Brůha, 90. Vachuška; roz.: Šmrha; ŽK: 1:2; div.: 100).
Měčín – Měcholupy 2:1 (0:0; branky: 60. Vondra, 89. Němec – 69. Bálek; roz.: Cupl; ŽK: 1:2; div.: 102).
Železná Ruda – Malý Bor 5:2 (1:1; branky: 41. Kasl, 65. Holický, 74. Maška, 83. Loos, 89. Škach – 1. Šipla M., 55. Melka; roz.: Sedlmaier; ŽK: 0:2; div.: 90).
Luby B – Chudenice 1:0 (1:0; branka: 35. Sydorenko; roz.: Brůha – Lojík, Panušková; ŽK: 0:3; ČK: 0:1 (74. Soupír Jan); div.: 130).
Bolešiny – Strážov 1:1, na PK 3:4 (1:0; branky: 18. Ceplecha – 55. (vl.) Stupka; roz.: Habada; ŽK: 2:1; div.: 100).
Sušice B – Janovice 1:5 (1:3; branky: 36. Kratejl – 10. Kvapil, 18. Zhvakin, 39. Keřlík, 63. Hájek, 87. Urban; roz.: Špindlerová – Růtová, Mazanec; ŽK: 1:1; div.: 100).

III. TŘÍDA
Fantasticky vstoupil do soutěže vítěz minulého ročníku IV. třídy, sk. B Sokol Kolinec, který uštědřil exúčastníkovi okresního přeboru z Velkého Boru výprask 9:1. Vysokou výhru zaznamenala také rezerva Mochtína, která porazila doma Žihobce 7:1. Ani dalším celkům, které sestoupily z okresního přeboru, se moc nedařilo. Dešenice prohrály v Hrádku s tamní rezervou, Nezamyslice se vrátily s vysokou prohrou z Kašperských Hor a pouze bod získaly Běšiny ve Velkých Hydčicích. Na první body si ještě musí počkat další nováčci, kteří postoupili ze IV. třídy – Nýrsko B a Veřechov.

Hrádek B – Dešenice 2:0 (1:0; branky: 42. Holeček V., 89. Holeček R.; roz.: Rubáš; ŽK: 1:2; div.: 80).
Kašperské Hory – Nezamyslice 5:2 (3:1; branky: 3. Kůs, 10. Řimnáč, 25. Tomek P., 50. Rejšek, 86. Uxa – 2. Dlouhý, 79. Hlaváč; roz.: Blaheta; ŽK: 1:2; div.: 40).
Kolinec – Velký Bor 9:1 (6:0; branky: 8., 42. Horák J., 19., 22., 41., 78. Bušta, 37. Princ, 88. Kohout, 89. Kratochvíl – 50. Sieber; roz.: Javorský; ŽK: 0:1; div.: 80).
Plánice – Veřechov 3:0 (2:0; branky: 35. Vávra, 43. Opl Vojtěch, 75. Plánička; roz.: Staněk; ŽK: 4:4; ČK: 2:1 (65. Kohout, 80. Votýpka – 68. Hnídek); div.: 60).
Velhartice – Nýrsko B 2:1 (1:0; branky: 27., 56. (PK) Vaněk – 62. (PK) Hvězda; roz.: Lojík; ŽK: 5:2; ČK: 0:1 (68. Gergely); div.: 80).
Velké Hydčice – Běšiny 1:1, na PK 7:6 (1:0; branky: 35. Kropáček L. – 80. Vališ M.; roz.: Bala; ŽK: 0:0; div.: 20).
Mochtín B – Žihobce 7:1 (2:1; branky: 15. Kašpar, 28. Vlk, 50. Novák, 58. Šafránek, 71. Strejc, 77. Velek, 89. Žiak – 38. Procházka; roz.: Stach; ŽK: 1:4; ČK: 0:1 (60. Trejbal); div.: 60).