Posun času také přichází s blížícím se závěrem fotbalového podzimu. V krajských soutěžích do konce podzimní části chybí sehrát poslední čtvrtinu zápasů. Ve čtyřech kolech mají možnost si před zimní přestávkou jednotlivé týmy vylepšit umístění, na kterém pak do jara přezimují. Jedné z takových možností budou chtít určitě využít Klatovy, které určitě nezdobí umístění na dně tabulky. Opačné starosti má Sušice, která má v případě vítězství doma nad Nepomukem má šanci poskočit v tabulce na druhé postupové místo. V 1. B třídě si vítězstvím v minulém kole výrazně polepšily Žichovice, které nyní čeká doma soupeř a rovněž soused v tabulce, čtvrtý tým tabulky, FK Svéradice. V sobotu dojde ve stejné soutěži na pošumavské derby ve Švihově, kde hraje Mochtín, a Pačejov hostí Klatovy B.

SOBOTA 24. ŘÍJNA

KRAJSKÝ PŘEBOR
Klatovy - Horní Bříza
. Hostům se od 5. kola daří bodovat. Posledním důkazem toho je i jejich remíza v minulém kole v Bolevci. Klatovům poslední místo vůbec nesluší a musí tímto duelem odstartovat důrazný boj o očištění pošramocené pověsti o úrovni současné kopané v tomto klubu.

1. A TŘÍDA
Nýrsko – Příkosice
. Okula překvapila v minulém kole, kdy přivezla zásluhou gólové trefy Kalivody plný počet bodů z Domažlic. Nyní ji čeká doma soupeř, se kterým v minulém ročníku oba dva zápasy prohrála a kterému nevstřelila ani jedinou branku.

1. B TŘÍDA - SKUPINA B
Hradešice poslaly do Losiné druhému celku tabulky vizitku v podobě dělby bodů na hřišti lídra tabulky v Blovicích, Dlouhou Ves nečeká lehký úkol na hřišti nováčka ze Žinkov. V Pačejově to bude mít rezerva Klatov hodně těžké, neboť domácí určitě nehodlají přerušit svoji bodovou žeň z posledních zápasů. Ve Švihově dojde na derby týmů, které v předcházejícím ročníku daleko výrazněji promlouvaly do souboje na čele tabulky, než tomu tak je na podzim. Losiná – Hradešice, Žinkovy - Dlouhá Ves, Pačejov - Klatovy B, Švihov – Mochtín.

OKRESNÍ PŘEBOR
Žihobce - Sušice B, Železná Ruda – Nezamyslice, Bezděkov – Veřechov, Janovice - Velké Hydčice, Hory Matky Boží - Chanovice B,Vrhaveč – Dešenice.

III. TŘÍDA
Bolešiny – Běšiny, Luby B - Velký Bor, Velhartice – Měcholupy, Kvasetice - Neznašovy.

IV. TŘÍDA
Dlažov – Křenice, Měčín B – Spůle, Soběšice – Svéradice B, Milčice – Žichovice B.

NEDĚLE 25. ŘÍJNA

KRAJSKÝ PŘEBOR
Rozvadov – Horažďovice
. V posledních kolech byli oba soupeři úspěšnÍ a v Rozvadově může pro jednoho z nich tato série skončit dělbou bodů. To by určitě hosté brali, ale mohou se pokusit o větší bodovou žeň. Koloveč – Chanovice. Chanovice zajíždí na hřiště do Kolovče v době, kdy se zdá, že domácí nabírají v závěru podzimu druhý dech. Jednoznačná výhra na hřišti lídra tabulky ve Stříbře 5:0 jasně signalizuje, kdo nastupuje do utkání v roli favorita.

1. A TŘÍDA
Strážov - Domažlice B
. Bude to duel nováčků, kteří spolu sousedí se stejným počtem 17 bodů v tabulce. Očekává se vyrovnaná partie, ve které může rozhodovat i sportovní štěstí. Zbůch – Luby. Domácí jsou výsledkově nejhorším týmem na domácím hřišti. V tabulce jsou předposlední, a pokud v tomto zápasu nevyhrají, už na podzim si výrazným způsobem pod sebou podříznou větev, ze které by mohli spadnou do nižší soutěže. Sušice – Nepomuk. Pokud domácí tři body dovezené ze hřiště v Manětíně rozšíří o další vítězství, pak mohou v přímém souboji o druhé místo uspět a posunout se na druhé postupové místo v tabulce.

1. B TŘÍDA - SKUPINA B
Měčín čeká na domácím hřišti těžký úkol obstát proti prvnímu celku tabulky. Mimo zápas v Sušici bude centrem pozornosti zápas v Žichovicích, ve kterém budou oba kolektivy bojovat o udržení kontaktu se špičkou tabulky. Měčín - Blovice, Žichovice – Svéradice.

OKRESNÍ PŘEBOR
Mochtín B - Hrádek.

III. TŘÍDA
Nalžovské Hory – Týnec, Horažďovice B - Malý Bor, Hradešice B – Kolinec,

IV. TŘÍDA
Zavlekov – Ježovy, Janovice B - Strážov B, Vrhaveč B - Bezděkov B.

Miroslav Sedlmaier