Nejvíce bodů, 123, nasbíral ve 13 kolech Josef Křivánek ml. z Klatov. Odměnou mu byl sud piva Gambrinus. „Sud vypiji s kámoši nebo si ho schovám na oslavu svých narozenin,“ neměl ještě úplně jasno, jak naloží s první cenou šťastný vítěz. Křivánek není v Tip lize žádným nováčkem. „Hraji ji pravidelně. Tipuji společně s tátou a dříve i s dědou. S tátou soupeříme, komu se to více povede. Vždycky mu říkám, že to vsadil špatně a že vyjdou moje tipy. Často to ale nevyjde ani jednomu. Celkově jsem ale určitě úspěšnější já,“ věří si v rodinném minisouboji Křivánek ml., který pochválil možnost tipovat přes internet, bez které by se do soutěže asi nezapojil.

Vítěz při tipování využívá i své bohaté fotbalové zkušenosti. „Celý život fotbal hraji a sleduji, takže týmy znám a už vím, kde se moc nevyhrává. Jinak samozřejmě sleduji tabulky a kdo má jakou formu, ale myslím si, že je to stejně spíše o náhodě,“ doplnil Křivánek ml.

RODINNÝ ÚSPĚCH

Druhé místo vybojovala Danuše Vacherlonová z Kolince, která získala 120 bodů. Ceny, mezi kterými byla i kniha Hrdinové o velikánech českého fotbalu, za ni převzal otec Václav Vacherlon z Buršic, který se 117 body v Tip lize obsadil 3. místo. Jeho hlavní odměnou byl poukaz na předplatné produktů vydavatelství Vltava Labe Media v hodnotě 500 Kč.

„Tipujeme společně a teď se to takhle povedlo. Vedu si výsledky několik let zpátky a tipuji i podle těchto statistik. Buď to vyjde nebo ne. Druhé a třetí místo jsou dobré, ale mohlo to vyjít i na vítězství. V jednom kole jsem však u jednoho zápasu špatně přepsal tip, a právě ty tři body pak v závěru chyběly,“ trochu zalitoval bronzový medailista.

Také Vacherlon hraje Tip ligu pravidelně a doma už má několik cen. „Vyhrál jsem třeba holící strojek za první místo. Letos na podzim i na jaře ale byly ceny slabší. Dříve byly ceny pro soutěžící více motivující,“ posteskl si na závěr Vacherlon.