Druhé setkání už bylo při příležitosti zahájení přípravného období na novou sezonu. Hrající trenérská dvojice, kouč Petr Presl a jeho asistent, čerstvý držitel trenérské licence C Lukáš Helm, se bude společně se svými svěřenci a spoluhráči připravovat v domácích podmínkách v kombinaci hala - hřiště.

V přípravě se třetí tým 1.B třídy zaměří v okolí Strážova na získání fyzické kondice. Na hřišti budou hráči pilovat herní činnost se zaměřením na defenzivní činnost všech formací. Aktivní defenzíva Strážova sklízí plody v posledních soutěžních ročnících, ve kterých získal pověst týmu s nejlepší obranou, která na podzim měla průměr inkasovaných branek na jeden zápas 1,2, z toho na hřištích soupeřů 0,8 branek.

Rezervy mají Strážovští ve střelecké produktivitě, která za tou obrannou ještě pokulhává, a k tomu využije SK Strážov pěti až šesti přípravných zápasů, které má v plánu sehrát se soupeři z nižších i vyšších soutěží. Jedním z prvních soupeřů bude v sobotu 28. února na hřišti v Nýrsku Mrákov a o týden později 7. března se střetnou strážovští fotbalisté s účastníkem 1.A třídy, TJ Žichovice.

V nejbližších dnech budou znát oba kouči konečnou podobu termínové listiny, se kterou naše čtenáře určitě později seznámíme. Zrcadlo kvality přípravy na novou sezonu si Strážovští nastaví při sehrání prvních dvou náročných soutěžních zápasů, které je čekají na hřištích soupeřů s týmy z čela tabulky. V úvodním kole v sobotu 28. března v 15.00 hodin jejich formu prověří největší favorit na postup, tým Spáleného Poříčí, a o týden později bude mít výhodu domácího hřiště po podzimu lídr tabulky, FC Švihov.

Podle vyjádření trenéra Petra Presla do jarní části sezony vstupují Strážovští se stejným kádrem hráčů, který úspěšně absolvoval podzimní část 1.B třídy. Cestu do kádru áčka ale mají otevřenu další mladí odchovanci, kteří sbírají zkušenosti v B týmu mužů a prokáží dostatek píle v tréninku a své kvality.
Cíl pro jaro mají ve Strážově jasný. Je to konečné umístění na postupové (barážové) pozici.

Jako spojitá nádoba s tímto cílem je i předsevzetí hrát kvalitní a pro diváky atraktivní fotbal. To ostatně potvrzují slova lodivoda Petra Presla: „Pokud bude účast na trénincích a přípravných utkáních během zimní fáze alespoň trochu odpovídat mé představě, pak věřím, že dokážeme naše cíle naplnit. Kádr je stabilizovaný a má předpoklad hrát o špici tabulky 1.B.třídy.“

Miroslav Sedlmaier